Універмаг "Україна"

7 листопада відбулася позачергові загальні збори акціонерів ВАТ «Універмаг Україна». Збори було скликано на вимогу мажоритарного акціонера — шведської компанії Quinn Holdings Sweden AB, якій належить 92,75% акцій товариства.

На позачергових зборах акціонерів було прийнято низку рішень щодо управління товариством. Зокрема, директор підприємства Лариса Янез Пуга була відсторонена від виконання своїх обов’язків, а в якості виконуючого обов’язки директора призначений Ростислав Левінзон. Крім того, відбулися зміни в складі наглядової ради та ревізійної комісії товариства.

Рішення про проведення позачергових загальних зборів було прийнято Quinn Holdings Sweden AB у зв’язку з необхідністю вирішення невідкладних питань управління товариством і, зокрема, формування нового складу його органів. У мажоритарного акціонера виникли суттєві труднощі у взаєморозумінні з нинішнім керівництвом товариства, що, на його думку, не відповідало його інтересам і ставило під загрозу реалізацію його законних прав.

Конфлікт почався ще в квітні 2011 р., коли вищезгаданий директор універмагу ініціювала позов проти Irish Bank Resolution Corporation (IBRC), в даний час державного банку Ірландії, який забезпечив придбання акцій універмагу на суму близько 80 млн. доларів США. Права IBRC забезпечені, зокрема, заставою будівлі універмагу та акцій, що належать Quinn Holdings Sweden AB. Предметом позову є визнання недійсним договору іпотеки будівлі універмагу.

Всі акції, що належать Quinn Holdings Sweden AB, ринкова вартість яких становить понад 50 млн. доларів США, опинилися під арештом. На думку юридичних радників IBRC, ці дії мають на меті створення фіктивної заборгованості універмагу перед третіми особами та початку процедури банкрутства.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

Один коментар до АКЦІОНЕРИ столичного універмагу «УКРАЇНА» побоюються банкрутства
  1. Наталія Стеценко Наталія Стеценко:

    >

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>