Стабілізація цін на нерухомість і витрати, пов’язані з утриманням недобудов, сприяли активізації будівництва в Україні.

Про це в ексклюзивному коментарі для UBR.UA розповів голова правління Асоціації фахівців з нерухомості України Артур Пилипчук. Експерт вважає, що зростання будівництва стався на тлі стабілізації цін на житлову нерухомість, адже вже кілька років ціни на житло трималися на одному рівні. «На сьогодні ціни змінилися незначно — на 5% за рахунок знижок. Можна говорити, що це різниця між ціною пропозиції та сумою реальних угод. Зараз знижки зменшилися, будівельники та інвестори побачили, що це — вже дно, і можна потихеньку починати будівництво», — відзначає він. Також, на думку Пилипчука, застій не може тривати вічно — рано чи пізно повинен початися прогрес, оскільки тримати об’єкти замороженими виходить дорожче, ніж добудувати їх.

«Щоб утримувати недобудови, теж потрібні гроші. Чим більше утримувати, тим дорожче буде собівартість продукту, тобто об’єкта нерухомості. Тому зараз краще поновлювати процес створення об’єктів, ніж чекати чогось», — говорить він. У той же час, як розповів ексклюзивно для UBR.UA президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов, зростання темпів будівництва, перш за все, пов’язаний з будівництвом інфраструктури під Євро-2012. «У зв’язку з підготовкою до Євро-2012 будувалися дороги, мости, інші об’єкти. Адже те, що було заплановано раніше, довго не робилося, а через чемпіонат це змушені добудовувати. Але після Євро-2012 знову буде спад в будівництві», — прогнозує Рубанов. Нагадаємо, обсяг виконаних в Україні будівельних робіт у січні-жовтні 2011 року збільшився на 11,7% в порівнянні з січнем-жовтнем 2010 року — до 45,123 млрд. гривень, тоді як у січні-вересні зростання становило 11,4% до аналогічного періоду минулого року, повідомила Державна служба статистики в середу. Держстат також нагадує, що обсяг виконаних будівельних робіт в країні в січні-жовтні 2010 року скоротився на 9,2% в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року ….

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>