Укрдержреєстр пообіцяв, що в грудні документи в БТІ будуть приймати без обмежень, а чиновників-порушників чекає покарання

Бюрократичний колапс, очікуваний у зв’язку з набранням чинності нових правил реєстрації нерухомості, судячи з усього, відкладається.

Глава Державної реєстраційної служби (Укрдержреєстр) Леонід Єфименко заявив у середу, що Бюро технічної інвентаризації (БТІ) зобов’язані до 31 грудня поточного року приймати від громадян заяви на держреєстрацію майнових прав на нерухоме майно.

Ця заява з’явилася слідом за попередженнями учасників ринку про те, що з 1 грудня регіональні БТІ, а з 15 — київське — нібито будуть відмовляти клієнтам у реєстрації прав на нерухомість.

Леонід Єфименко пояснив, що українці мають право звертатися в БТІ до 31 грудня 2011 року, і БТІ не вправі їм відмовити.

«На сьогоднішній день немає ніяких підстав, щоб громадянам відмовляти в реєстрації прав на нерухоме майно — це з одного боку, а з іншого боку є всі механізми примусу, за результатами яких винні в цьому особи будуть нести відповідальність», — сказав він.

Леонід Єфименко також пояснив, що з 1 січня, коли запрацює єдиний держреєстр майнових прав, співробітники служби будуть мати доступ до існуючих сьогодні реєстрів, зокрема, реєстру іпотеки та ін

Так, при купівлі квартири на вторинному ринку житла з 1 січня наступного року покупець і продавець повинні засвідчити в нотаріуса договір купівлі-продажу, після чого зареєструвати право власності у реєстратора. При цьому виписку про держреєстрацію права власності на нерухоме майно, яку сьогодні видає БТІ, отримувати вже не потрібно.

Раніше експерти ринку заявляли, що з 1 і 15 грудня (у регіонах та Києві відповідно) БТІ не будуть приймати документи на реєстрацію прав власності, оскільки з 1 січня набуває чинності Постанова про нові правила реєстрації нерухомості. У зв’язку з цим вони радили відкласти реєстрацію угод і прав на нерухомість до початку березня.

Зараз Мінрегіонбуд готує законопроект про створення ринку послуг з проведення технічної експертизи і розрахунку інвентаризаційної вартості об’єктів нерухомості. Згідно з документом, послуги громадянам зможуть надавати не тільки комунальні підприємства, а й організації інших форм власності.

При цьому отримувати документи про стан об’єкта нерухомості громадяни зможуть за принципом «єдиного вікна».

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

13 Коментарів до Новина дня: Крах в системі БТІ відкладається
 1. Степан Мельник Степан Мельник:

  Шнп

 2. Степан Мельник Степан Мельник:

  Єєж

 3. Степан Мельник Степан Мельник:

  Їзщо

 4. Степан Мельник Степан Мельник:

  Їхор

 5. Степан Мельник Степан Мельник:

  Сиис

 6. Степан Мельник Степан Мельник:

  Мтл

 7. Степан Мельник Степан Мельник:

  Єлрми

 8. Степан Мельник Степан Мельник:

  Їзшод

 9. Степан Мельник Степан Мельник:

  Єхдло

 10. Степан Мельник Степан Мельник:

  Рлрп

 11. Степан Мельник Степан Мельник:

  Фвау

 12. Степан Мельник Степан Мельник:

  Єжтир

 13. Степан Мельник Степан Мельник:

  Оп

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>