Бюро технічної інвентаризації може опинитися без роботи.

Монополію БТІ хочуть ліквідувати.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ займається підготовкою законопроекту про створення ринку послуг з проведення технічних експертиз та розрахунку інвентаризаційної вартості об’єктів нерухомості.

Згідно з законопроектом, послуги громадянам зможуть надавати не тільки комунальні підприємства, а й організації інших форм власності. При цьому отримувати документи про стан об’єкта нерухомості громадяни зможуть за принципом «єдиного вікна».

«Людина буде подавати документи реєстратору, який зв’язується з виконавцями технічної інвентаризації (БТІ комунальні, приватні фірми, технічні інститути або експерт) і з’ясовує, хто може запропонувати мінімальну вартість і термін виконання послуги, після чого повідомляє результати громадянину. Замовник послуги зможе вибрати найбільш прийнятний варіант », — розповів міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк. За його словами, умовою виходу на ринок для приватного бізнесу стане сертифікація.

Також законопроектом передбачатиметься те, що для здійснення угод купівлі-продажу нерухомості не знадобиться кожного разу запитувати в БТІ документи з технічними характеристиками об’єкта — тільки первинна процедура технічної інвентаризації об’єкта буде обов’язковою.

Нагадаємо, що з 1 січня 2012 БТІ будуть позбавлені повноважень з реєстрації прав власності та користування земельними ділянками, нерухомістю, а також прав на її оренду. Реєструвати речові права будуть держреєстратори, підпорядковані Міністерству юстиції.

Мінрегіонбуд своїм законопроектом вирішив пустити на «ринок БТІ» приватні компанії після доручення Президента України Віктора Януковича.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>