Що тільки не регулюють чиновники в нашій державі! Безліч інструкцій, правил і порядків розкажуть, кому і куди йти, які довідки зібрати, куди поставити печатку.

На подолання цих бар’єрів бізнес витрачає час, сили і засоби, але чиновник завжди придумає шлях довше, а бар’єр вище. І спроби чиновника «врегулювати», «поліпшити» процес, не даремно насторожують підприємців.

Як повідомлялося раніше суспільно політичним виданням НікВєсті від 10.09.11. Цитата: «Після прийняття закону» про ріелторську діяльність «ріелтори можуть піти в тінь. Миколаївське регіональне відділення Асоціації фахівців з нерухомості України (АСНУ) просить блокувати у Верховній Раді проект Закону України» Про ріелторську діяльність «.»

Так, зроблена чергова спроба «врегулювання» у сфері нерухомості. Народним депутатом Ігорем Прасоловим розроблений і зареєстрований у Верховній Раді законопроект № 8781 «Про ріелторську діяльність». Як стало відомо «Оглядачу», Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України звернулася до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з листом, де висловила тривогу громадськості щодо запропонованих нововведень.

Що ж так стурбувало фахівців з нерухомості? Вже з перших статей законопроекту зрозуміло, що під виглядом саморегулюючої організації буде створено новий державний регулятор-монополіст, сфера впливу якого буде необмеженою. Так, будь-які консультації, аналіз інформації в сфері нерухомості, будь-яка діяльність з огляду, підбору землі і будов, супроводу угод і т. п. в разі прийняття цього закону буде кваліфікуватися як ріелтерська діяльність.

А Ріелторська палата, єдина уповноважена на всій території Україні, і буде керувати цією діяльністю. Жоден фахівець не буде мати ніяких прав до отримання свідоцтва, виданого Ріелторської палатою, у порядку, встановленому самою ж палатою, за ціною яку встановить палата. До цього доведеться пройти навчання, причому тільки в навчальних закладах, визначених палатою, по затвердженій палатою програмі, здати іспит представникам палати і отримати сертифікат, знову ж таки встановленої новоявленим регулятором-монополістом форми, у затвердженому порядку і після оплати.

Сертифікат та свідоцтво у вас можуть відібрати в будь-який момент і позбавити вас права займатися бізнесом. Підстави для вилучення знову-таки визначаються Ріелторської палатою. Ця організація припускає існування на внески своїх членів, а членство в ній, виходячи з тексту закону, буде обов’язковим. За порушення встановлених самозваним регулятором правил ріелтори будуть жорстоко покарані — види покарань, тяжкість провини і санкції визначить Ріелторська палата!

Асоціація ріелторів Україна вважає недопустітим прийняття цього закону і просить громадськість підтримати її позицію.

В уряді також неодноразово озвучувалася позиція щодо того, що неприпустимо створення нових адміністративних бар’єрів для бізнесу, введення нових дозвільних документів (сертифікатів, свідоцтв), делегування державних функцій організації, яка завідомо може злоупоребляти монопольним становищем на ринку нерухомості, знищить конкуренцію і свободу ведення бізнесу. «Обозреватель» стежитиме за подальшим проходженням законопроекту № 8781 і своєчасно інформувати громадськість про загрози та ризики, прихованих у нібито прогресивних законодавчих ініціативах.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

23 Коментарів до В Україні можуть вбити ріелторську діяльність?
 1. Степан Мельник Степан Мельник:

  Прр

 2. Степан Мельник Степан Мельник:

  Фввц

 3. Степан Мельник Степан Мельник:

  Їїх

 4. Степан Мельник Степан Мельник:

  Фіуц

 5. Степан Мельник Степан Мельник:

  Шш

 6. Степан Мельник Степан Мельник:

  Фівй

 7. Степан Мельник Степан Мельник:

  Ььд

 8. Степан Мельник Степан Мельник:

  Хзщщ

 9. Степан Мельник Степан Мельник:

  Їхщло

 10. Степан Мельник Степан Мельник:

  Молрп

 11. Степан Мельник Степан Мельник:

  Хщшн

 12. Степан Мельник Степан Мельник:

  Їхххе

 13. Степан Мельник Степан Мельник:

  Фаншу

 14. Степан Мельник Степан Мельник:

  Мидра

 15. Степан Мельник Степан Мельник:

  ‘жжьис

 16. Степан Мельник Степан Мельник:

  Содзз

 17. Степан Мельник Степан Мельник:

  Хзждр

 18. Степан Мельник Степан Мельник:

  Чрщжж

 19. Степан Мельник Степан Мельник:

  Фар ї

 20. Степан Мельник Степан Мельник:

  Ьддл

 21. Степан Мельник Степан Мельник:

  Голтс

 22. Степан Мельник Степан Мельник:

  Єєзлрпв

 23. Степан Мельник Степан Мельник:

  Фпод

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>