Щоб зробити матері дорогу операцію, жінка позичила гроші під заставу будинку.

На Харківщині чергова родина стала жертвою квартирних аферистів. Щоб зробити літній матері дорогу операцію, Марія Гостюніна вирішила позичити гроші у приватного кредитора під заставу будинку. Однак виявилося, що «бізнесмен» не був зацікавлений у поверненні своїх кровних, куди більше його цікавила нерухомість вартістю близько $ 35 000. Кредитор звинувачення на свою адресу спростовує і стверджує, що сам став жертвою шахраїв, а зараз всього лише хоче повернути назад свої гроші, пише Сегодня.

З недавніх пір мешканка села Нестеренко (розташоване в 20 кілометрах від Харкова) Марія Гостюніна разом зі своєю 4-річною дочкою і мамою-інвалідом мешкає в будинку, який їм офіційно не належить. Більше двох років тому мама Марії Ганна Тигрова впала з дерева, зламавши малу і велику гомілкові кістки. Лікарі хотіли ампутувати кінцівку, допомогти зберегти ногу могла лише дорога операція. Тоді дівчина знайшла оголошення про позику грошей під низький відсоток.

Підприємець Дмитро Воробйов погодився зайняти необхідні 3000 євро під заставу будинку. За рік жінки повинні були повернути близько 7000 євро. Перші півроку гроші в рахунок сплати боргу чоловік брав виключно готівкою, писати розписки відмовлявся, згадує Марія. «Сказав, що напише розписку і поверне документи, коли я віддам всю суму повністю, — каже Марія. — Тоді я знайшла номер його, перераховувала гроші через банк, щоб були докази того, що ми повертаємо борг. Коли кредитор приїхав за грошима, я показала йому квитанцію. Він оскаженів і пропав на півроку, відключивши мобільний ».

Коли термін позики підійшов до кінця, Марія з мамою вирушили до нотаріуса, де з’ясувалося, що кредитор вже почав переоформляти їх будинок у БТІ. Жінки зверталися до районного та Апеляційного судів, однак Феміда стала на бік кредитора. На початку грудня виконавча служба спробувала виселити родину з дому. Другий раз виконавці прийшли до будинку жінки вчора ввечері, на цей раз — з наміром виламати двері у час відсутності господарів.

А ось у кредитора зовсім інша версія події, він запевняє, що сам став жертвою аферистів. «Вони взяли гроші, а потім просто пропали, — запевняє Володимир. — Ніхто мені гроші віддавати не хоче. Я ні від кого не переховувався, до того ж жінка могла покласти кошти на депозит нотаріуса. Я запропонував їй продати будинок, щоб повернути мені мої гроші. А коли наступного дня приїхав з маклерами, вона вигнала мене ».

За словами чоловіка, зараз Гостюніна повинна йому 7300 євро, ще 52 000 гривень становить пеня. «Нехай віддасть хоча б те, що повинна, я готовий закрити очі на пеню», — запевняє Воробйов. За словами кредитора, до здійснення операції він не був знайомий з Марією Гостюніною, проте це не завадило йому зайняти їй кругленьку суму. При цьому про мотиви такої благодійності кредитор говорити відмовився і спішно поклав трубку.

Не вперше. Марія Гостюніна — далеко не перша мешканка Харківщини, яка стала жертвою квартирних аферистів. Як уже писала «Сегодня», на початку року близько 30 сімей заявили, що стали жертвою Антона Подвезько, який також видавав позики під заставу нерухомості, а потім відбирав у людей квартири. Зараз проти горе-кредитора порушено кримінальну справу, ось вже 9 місяців він знаходиться в СІЗО.

«Подвезько і Воробйов діють за однією і тією ж схемою, — говорить цивільний захисник потерпілих Валентина Виноградова. — Крім того, вони провертають свої махінації через одного і того ж нотаріуса ». Юристи кажуть: шанси повернути квартири є, адже вже три квартири постраждалим вдалося повернути.

Приватникам не ВІРИТИ

За словами адвоката Євгенія Міліруда, позичаючи гроші, необхідно зіставляти суму, яку хочете зайняти, з вартістю застави, уважно читати договір, і перш ніж брати гроші у незнайомої людини, пошукати інформацію про нього. «Найчастіше кредитори самі ховаються, щоб людина не могла з ними розрахуватися, — говорить юрист. — Я раджу підписувати такі документи тільки у присутності адвоката і не мати справи з приватними кредиторами ».

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>