Життя на будівельних майданчиках більше не завмирає восени: будівельники зводять будинки в будь-яку погоду.

Багато хто навіть стверджують, що будуватися взимку простіше і економніше, ніж влітку …

Чому зима?

Коли ж краще приступати до будівництва? З точки зору старих майстрів — звичайно, влітку-восени. Але старі майстри не знали ні промислових технологій, ні справжньої української бюрократії. У наш час оптимальний період для придбання ділянки і забудови — як не парадоксально, зима.

1 Взимку набагато менше наплив бажаючих придбати землю, оформити права і зробити інші необхідні дії в державних установах. Те, що в травні займає тиждень, у грудні робиться за один день.

2 У будівельних компаній взимку досить мало роботи. Вони раді будь-якому клієнту і охоче дають знижки, тоді як влітку, навпаки, схильні задирати ціни до небес.

3 Якщо ви будуєте самі, то майте на увазі: в кінці осені і взимку будматеріали помітно дешевше, ніж у розпал сезону.

4 Зими зараз зовсім не ті, що були 200-300 років тому. За рахунок загального потепління, а також достатку комунікацій середня температура січня зросла за цей час на 10 градусів. Земля більше не промерзає по-справжньому, а отже, з допомогою не такою вже складної техніки класти фундаменти можна цілий рік.

5 Будівельні роботи давно вже стали всепогодним. Техніці байдуже, спека на дворі чи холод.

6 Наявність великої кількості типових проектів дозволяє фактично побудувати будинок ще в заводських умовах — на ділянці його залишиться просто зібрати. Таке будівництво займає мінімум часу, при цьому будинок виявляється особливо надійним — саме за рахунок відпрацьованості, вивіреності проекту і технологій.

7 «Свіже» зимове дерево — найкраще для будівництва будинків. Адже з настанням холодів деревні пори закриваються, деревина стає більш щільною, а волога поступово «виморожується». Тому дерев’яний будинок, побудований взимку, має меншу і більш рівномірну усадку, ніж літній. Та й колоди, з яких збираються стіни таких будинків, практично не розтріскуються.

8 Висока ймовірність, що сусіди в цей час будуть у місті, а значить, ваші будівельні роботи нікому не завадять.

9 маленький, але приємний плюсик: взимку на заміських дорогах немає літніх «дачних» пробок, тобто їздити на будівництво і назад набагато простіше.

Зрозуміло, все це стосується в першу чергу дерев’яних будинків. Самий універсальний варіант такого будинку — побудований з профільованого бруса, але, звичайно, ніхто не відміняв солідного оциліндрованої колоди або легких каркасно-щитових будівель.

Взимку можна заливати будь-який тип фундаменту — тільки якщо виберете бетон, то переконаєтеся, що він призначений для зимових робіт. Альтернатива — пальові фундаменти.

Трохи цифр

Скільки ж місця в будинку людині треба? Одна з оптимальних формул — 50 метрів загальної площі + 20 на кожного мешканця (без урахування технічних приміщень типу гаража, котельні тощо). Тобто для сім’ї з п’яти чоловік мова піде про 130 «квадратів». Це може бути, наприклад, будиночок 7х9 м з великою мансардою. Можна виділити під будинок і меншу частину площі ділянки, якщо зробити для кухні окрему прибудову або блок (щоб гризуни не залізли в основний будинок).

А влітку вже можна буде приймати гостей. У яких більше не з’явиться приводу ставити дурні питання.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>