Народний депутат Андрій ПІНЧУК (Партія регіонів) пропонує покласти на Державну податкову службу Україні контроль над діяльністю оцінювачів нерухомості, земельних ділянок і вживаних автомобілів, щоб уникнути заниження оціночної вартості даного майна і, відповідно, ухилення від податків.
Про це йдеться в законопроекті № 9574 «Про внесення змін до Податкового кодексу України з регулювання деяких питань оподаткування майна», внесеного до Верховної Раду 9 грудня 2011 року.
Згідно з пояснювальною запискою, на сьогоднішній день існує правовий пропуск в сфері регулювання питання визначення оціночної вартості нерухомого майна, у тому числі земельних ділянок, і вживаних транспортних засобів, для нарахування та сплати обов’язкових податків і зборів.
На думку депутата, сфера оцінки майна (нерухомості, земельних ділянок, транспортних засобів, що були у вжитку) стала тіньової сферою, за допомогою якої можна за домовленістю з оцінювачем встановити необхідну для платника податків вартість майна, на підставі якої платник уникне або значно зменшить розміри податків і зборів, які він зобов’язаний сплатити.
«Такі махінації на ринку відчуження майна негативно впливають на систему оподаткування, призводять до недоотримання державним бюджетом Україна мільярдів гривень, підвищують рівень корумпованості і, як наслідок, призводять до втрати державою контролю у сфері здійснення операцій з нерухомістю і транспортними засобами, що були у вжитку», - йдеться в пояснювальній записці.
Депутат щоб уникнути випадків навмисного заниження вартості майна для зменшення розміру податків і зборів, пропонує визначити єдиний підхід до визначення оціночної вартості майна, а також встановити контроль за діяльністю оцінювачів з боку ДПСУ замість Фонду державного майна України та Державного агентства земельних ресурсів України.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>