За $ 3 млн і три місяці з хрущовки хочуть зробити 12-поверхівку.

У Криму до 2013 року планують запустити пілотний проект з реконструкції будинків перших масових серій — так званих хрущовок. Будинки розширять за рахунок прибудови лоджій і додадуть по кілька поверхів зверху. Як розраховують у Рескомстрое, «реанімація» першого такого будинку в столиці для бюджету АРК обійдеться у 8 млн грн.

«Проектні інститути будуть оцінювати кожен конкретний житловий будинок: чи буде вигідніше його реконструювати або побудувати новий, — пояснює «Сегодня» начальник управління економічного аналізу Рескомстроя автономії Максим Скорін. — Десь можна буде застосувати методи реконструкції без відселення людей. Але, звичайно, більш якісно вона проводиться з відселенням, тому ми закладаємо гроші до бюджету на цей випадок ».

Плани реконструювати хрущовки виникають у кримської влади не вперше, проте поки вдалося перебудувати лише один будинок в Алушті — його здали в 2007 році. Головний інженер Алуштинського «КримНДІпроект» Едуард Рекшінскій розповідає: «обставити будинок з усіх боків лоджіями, за рахунок чого квартири отримали додаткову площу в 15-18 кв. м, додали два поверхи. Будували за методом «фламінго»: поставили стіни-ноги, які впираються у вище розташовані поверхи, не навантажуючи саму будівлю. Це був перший випадок, коли реконструювали і збільшили несейсмостійкий дім ».

За словами Едуарда Рекшінского, в Криму близько 240 тис. людей живуть в будинках, не захищених від землетрусу, а надбудова поверхів і лоджій за цим методом як би врівноважує будівлі, закриває їх в «бочку» і робить більш стійким до підземних поштовхів. Після першого проекту в Алушті планувалося перебудувати ще й гуртожиток по вулиці Туристів, проте на цьому етапі в інвесторів закінчилися кошти.

Мер кримської столиці Віктор Агєєв підтримує ідею реконструкції будинків, побудованих в 60-х роках. «Звичайно, можна було б звести нове житло, але для цього необхідна ціла програма фінансування з держбюджету, — нарікає мер. — А так на сьогоднішній день є багато пропозицій добудовувати мансардні поверхи, утеплювати їх і реконструювати. Інвестори будували плани щодо центру міста — спальні райони їх не особливо цікавлять. Але всі ці пропозиції поки знаходяться на розгляді. Проблема полягає в тому, що в інвесторів немає можливості це робити фінансово ».

Керуючий недержавною програмою реконструкції житлового фонду Геннадій Бондаренко впевнений, що будинки першої масової серії можна і потрібно перебудовувати: «Термін життя хрущовки — 50-75 років. Щоб їх врятувати, треба захистити будівлю від впливу факторів агресивного навколишнього середовища: зробити зовнішні стіни внутрішніми,  збільшити висотність. Таким чином можна продовжити життя будови до 800 років — стільки може вистояти цегла. До того ж маломірна квартира перестане бути такою.

Наприклад, до кухні в 4-5 кв. м шляхом прибудови додасться їдальня в 12 кв. м. Протягом трьох місяців п’ятиповерхівку можна було б перетворити на 12-поверховий будинок », — пояснює Геннадій Бондаренко.

Щоб довести доцільність реконструкції, він представляє калькуляцію: «За $ 3 млн у хрущовці, де максимум 3 тис. кв. м житлоплощі, ми створимо ще 15 тис. кв. м. В іншому разі $ 3 млн піде на те, щоб хрущовку знести і викопати все, що заклали у фундамент ».

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>