У центральній і східній Європі в 2011 р. збільшення кількості інвестиційних угод з нерухомістю склало 36%, у світі — 50%. В Україні класичних інвестиційних угод не було, заявив Костянтин Пустовалов, провідний спеціаліст департаменту інвестиційних послуг міжнародної консалтингової компанії Colliers International (Україна)

«У тому розумінні, в якому трактують класичні інвестиційні угоди з нерухомістю наші західні колеги, коли продається чистий грошовий річний дохід за певною ставкою капіталізації, таких угод на нашому ринку не було. Тобто, нерухомість як бізнес, у нас в 2011 р. не продавалася «, — сказав експерт в ході прес-сніданку в офісі Colliers International в Києві в середу.

В свою чергу керуючий директор Colliers International (Україна) Олександр Носаченко додав, що компанія допускає продаж зовсім невеликих проектів, умовно кажучи — 5-10 тис. кв. м, десь у регіонах, однак не враховує і не називає такі угоди класично інвестиційними.

«Єдина угода в 2011 р., яку теоретично можна вважати інвестиційною — це продаж 100% акцій ЦУМу (компанії «Еста Холдинг» Ріната Ахметова). Але все-таки і це не чиста інвестиційна угода, так як об’єкт був куплений під подальший розвиток. Але на тлі цього є чимала активність в сегменті в цілому. Є готові офісні об’єкти, які продаються компаніям під їх власні потреби, є мережі, є покупка земельних ділянок, але в чистому вигляді інвестиційних угод на ринку не було », — додав керуючий директор Colliers International (Україна).

Експерти компанії також повідомили, що сукупний обсяг угод з нерухомістю в Україні за підсумками 2011 р. складе $ 400 млн., що в 2 рази перевищує показники 2010

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>