Новини БТІ

-1+1 (+11 rating, 3 votes)
Дата 15.12.2011, категорія: Новини ринку нерухомості України, автор: ,

Схоже, уряд зараз зазнає серйозних труднощів з наповненням бюджету, адже у ЗМІ раз у раз з’являється інформація про спроби влади збільшити той чи інший податок або анулювати ту чи іншу соціальну пільгу, виплату.

Зовсім недавно акції протесту проти введення обмежень на виплати при народженні дитини не дали депутатам заощадити на українських матерях — законопроект відкликали з ВР.

Проте зміни до порядку реєстрації прав на нерухомість, який багаторазово збільшує витрати як продавців, так і покупців нерухомості, парламентарі вже прийняли. Чекати вступу в силу закону залишилося недовго: вже після нового року всіх гравців вітчизняного ринку нерухомості чекає неприємний «сюрприз».

Варто зазначити, що український ринок житла до цих пір не відновився після швидкого обвалу в кризовому 2008 році. Багато в чому вплинув на спад і криза у банківській сфері. Щедро наповнений кредитними коштами всього кілька років тому, ринок первинного і вторинного житла зараз відчуває очевидний фінансовий голод. Програми іпотечного кредитування або зовсім згорнуті, або пропонуються в значно зміненому варіанті: з початковим внеском від 25 до 50%, іноді вище (раніше в середньому 10-25%), і досить високою процентною ставкою (в середньому 25%). Для прикладу, в сусідній Росії взяти іпотечний кредит можна під 8-13% річних.

Багато вітчизняних інвесторів донині побоюються вкладати гроші в цей сектор, а потенційні покупці з-за кордону і зовсім відклали свої покупки на невизначений час. Саме тому переважну кількість операцій зараз роблять люди, які купують житло для себе, а не в комерційних цілях. Вони й потраплять першими під удар нового закону.

Дізнавшись про прийдешні зміни, прості громадяни почали буквально штурмувати БТІ, щоб встигнути укласти угоди до Нового Року. Сотні простих українців годинами просиджують у чергах, боячись втратити, можливо, єдиний шанс продати свою квартиру або купити собі окреме житло.

Що ж готує новий закон для пересічних покупців? Ось кілька найяскравіших і спірних змін:
Замість БТІ реєструвати право власності на об’єкт нерухомості буде Державна реєстраційна служба. Дані зміни повинні були вступити в силу з 1 січня, однак за рішенням ВР повноваження БТІ продовжили до 2013 року.
Якщо зараз, реєструючи договір купівлі-продажу нерухомості у нотаріуса, покупець отримує право власності в момент завірення угоди, то після змін право власності буде набуватися тільки після закінчення процедури реєстрації в Укрдержреєстрі.
Зараз при купівлі-продажу нерухомості сторони оплачують нотаріальні послуги і близько 2% вартості житла (1% в пенсійний фонд і 1% держмита, якщо нерухомість належить продавцеві більше 3х років). Аналогічні умови перенесені і в новий закон, але тільки з однією поправкою. Якщо раніше під оціночною вартістю розумілася оцінка БТІ, то тепер власник повинен буде оплатити послуги незалежного оцінювача.
І держмито, і відрахування до ПФУ покупець робитиме з ринкової вартості нерухомості. Суми витрат на оформлення угоди злетять у кілька разів.

Вже відзначені фахівцями невідповідності в новому законі. Так, власники, які реєстрували право власності на нерухомість до 2012р., Для реєстрації в Держреєстрі повинні заплатити 3,5 неоподатковуваного мінімуму, що становить 59,5 грн. Власники, що реєструють свої права після 1 січня 2012 року, заплатять 7 неоподатковуваних мінімумів, або 119грн. Фактично, чиновники на законодавчому рівні закріпили подвійну реєстрацію.

Дивують такі зміни не тільки простий народ, а й експертів у сфері нерухомості. Багато хто прогнозує завмирання ринку до початку весни, поки від уряду не буде отримано остаточних роз’яснень про нову процедуру реєстрації. Відповідно, за цей час накопичиться певний обсяг пропозицій від продавців, що знизять ціну на житло ще на 10-15%. Саме такі цифри озвучив голова Союзу фахівців з нерухомості України О. Рубанов.

Як і говорилося раніше, весь вантаж витрат на покупку і продаж житла ляже, в першу чергу, на пересічних українців. Де, на думку чиновників, повинні знаходити кошти на такі угоди молоді родини, які найбільше потребують житла, залишається загадкою.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>