Введення нової спрощеної системи оподаткування з нового року ускладнить роботу підприємців на єдинному податку, що займаються здачею в оренду нерухомість. Обмеження і заборони ставлять під сумнів підприємницьку привабливість такого виду діяльності, як здача нерухомості в оренду. Згідно із Законом України від 04.11.2011 р. № 4014-VI, який вніс зміни в Податковий кодекс України, з 1 січня 2012 року заборонено бути на єдиному податку фізичним особам — підприємцям, що здають в оренду землі площею понад 0,2 га, житлові приміщення понад 100 та нежитлові — понад 300 квадратних метрів. Відповідно один підприємець-єдинник з 2012 року матиме право здати в оренду не більше 0,2 га землі, 100 м2 житлової нерухомості і 300 м2 — нежитловий. Тут і виникає ряд питань. Зокрема:

- Чи поширюється заборона на суборенду нерухомості?
- Чи можна бути єдинником, здаючи в оренду кілька видів нерухомості у встановлених межах (наприклад, 50 м2 житлової площі та 200 м2 — нежитлової)?
- Чи є оренда продажем (наданням) послуги?
- Чи можна єдиннику здавати в оренду дозволені площі, а як неєдиннику — залишилося? Наприклад, підприємець має 500 м2 нежитлових приміщень. Логічно припустити, що він може здати 300 м2 як платник єдиного податку, а решта 200 м2 — як платник податку на доходи фізичних осіб.
Детальні відповіді на дані питання ви знайдете пізніше на сторінках нашого сайту.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

Один коментар до Оренда та єдиний податок — 2012
  1. Гість:

    Мда, маразм крепчает…

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>