До Верховної Ради України внесено законопроект про посилення фіскального контролю за доходами громадян.

Згідно з цим проектом закону, при операціях з нерухомістю громадяни будуть зобов’язані декларувати джерела коштів для покупки. Аналітики вважають, що цей захід спрямований на боротьбу з тіньовою економікою та ухиленням від сплати податків.
Вже незабаром кожен бажаючий придбати нерухомість в Україні — землю, квартиру або будинок — повинен буде представити офіційні довідки про джерела доходів для дорогої покупки.
Це може довідка з банку про наявність коштів на рахунку покупця, кредитна угода про позику грошей або ж довідка про доходи з податкової інспекції або з роботи. Причому, рівень цих доходів має відповідати вартості покупки.
Підробка документів, що підтверджують доходи, буде суворо переслідуватися — аж до кримінальної відповідальності за фальсифікацію. Або ж з винних будуть стягувати додатковий податок — від 15 до 17% від вартості покупки.
Декларація джерел коштів для покупки квартири спрямована на посилення контролю за тіньовими доходами громадян. Тобто вкладати в нерухомість гроші, отримані незаконним шляхом, стане набагато складніше. Перш за все, цей захід торкнеться тих, хто займається тіньовим бізнесом і ухиляється від сплати податків.
Втім, навіть ті, кому нема чого приховувати від податкової, занижують вартість нерухомості — щоб заощадити на податках.

80% угод з нерухомістю здійснюються за заниженою ціною. Фіскальні втрати держави від заниження ринкових цін на нерухомість експерти оцінюють в 2,5 млрд гривень щорічно (приблизно 10 млрд ).
Однак навряд чи суворий контроль зупинить бажаючих придбати нерухомість, адже завжди можна оформити фіктивний кредит. І не обов’язково у банку.
Обійти ж фінансовий контроль буде досить складно — одночасно вводиться і обов’язкова ринкова оцінка вартості нерухомості. Спеціальні оціночні компанії вже створені при фонді держмайна, зараз їх діяльність регулюється тимчасовим інструкціями.
Фінансовий контроль за продажем нерухомості приведе до зростання її вартості для покупців. По-перше, в ціну будуть включені податки на продаж, а по-друге — вартість послуг оціночних кампаній.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

5 Коментарів до При покупці квартири в Україні доведеться пред’являти довідку про доходи
  1. А якщо я гроші в друзів позичив, то що мені з них розписку брати???

  2. lutskrealty lutskrealty:

    Дайте, будь ласка, посилання на цей законопроект.

  3. Стаття була створена за розповіддю у радіоефірі «Вісті ФМ» (почему официальный Киев ужесточает фискальный контроль, рассказал в эфире радио «Вести ФМ» корреспондент Владимир Синельников.)

  4. lutskrealty lutskrealty:

    Наразі дякую.
    Можливо такі думки й існують, але знайти в інтернеті посилань на подібний законопроект не вдається.

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>