До редакції в черговий раз звернулися харків’яни, які постраждали від діяльності ФОП «Прудникова». Газета «Сегодня» вже неодноразово писала про те, що в Харкові багато років діє фірма, яка нібито допомагає всім бажаючим зняти житло, а на ділі — квартир потенційні орендарі так і не бачать.

У фірмі обуреним клієнтам кажуть, що вони підписували договір про надання інформаційних послуг, а не житла. У минулому році такі «послуги» коштували 200-400 грн, а зараз — під 2 тис.

19-річна студентка Юракадемії Анастасія Власій разом з однорічним братом прийшла в офіс ФОП «Прудникова», щоб підшукати собі квартиру. Дівчині запропонували двушку на Маршала Жукова за 2600 гривень, але попросили внести всю суму відразу. Нібито ці гроші у подальшому повинні піти в рахунок відплати житла за перший місяць. Настя заплатила 2 тисячі, більше у неї не було. В обмін їй дали номер телефону господині квартири, а ось адресу житла надати відмовилися.

«Коли вийдете з метро — зателефонуйте їй, вас зустрінуть», — запевнив менеджер. «Я подзвонила, а господиня квартири в грубій формі сказала, що вона зайнята, — говорить дівчина. — Потім вона просто перестала брати слухавку. У цей момент я зрозуміла, що стала жертвою шахраїв. З дитиною на руках я повернулася в офіс, зажадала повернути мені мої гроші. Мене попросили спочатку почекати до 17:00, потім подзвонити в 18:00. По телефону мені відповів п’яний менеджер, який не міг зв’язати двох слів ».
Ми звернулися в ФЛП «Прудникова» за роз’ясненнями. Лише наступного дня з нами зв’язався чоловік, який представився адміністратором фірми Владиславом. Він запевняв, що студентка сама порушила умови договору.

«За договором ми зобов’язані їй надати квартиру, але вона від неї відмовилася і почала писати претензії, — сказав адміністратор. — Якщо людина пише претензії, ми їй нічого не надаємо. А те, що її не зустріли у метро — прикре непорозуміння. Ми даємо співробітникам гроші на бензин, щоб вони їздили і показували квартири, але замість цього люди займаються приватним візництвом. Цього співробітника ми вже звільнили ».

У відповідь на перераховані претензії, які надійшли до нас від Насті (зокрема те, що відмовитися вона ні від чого не могла, тому що навіть не бачила квартири), Владислав пообіцяв, що поверне їй її ж 2000 грн на наступний день (тобто сьогодні ). Ми будемо слідкувати за розвитком конфлікту і дамо знати, чим закінчиться історія найближчим часом.

ЗРОСТАННЯ ЦІН. У грудні минулого року «Сегодня» писала про те, що харків’янка Ольга Маслій, в сім’ї якої чоловік і дитина мають інвалідність, двічі ставала жертвою ФОП «Прудникова». Перший раз жінку обдурили на 200 гривень, другий — на 400. Однак за рік ставки виросли в кілька разів. Тепер менеджери агентства вимагають суму, яка напряму залежить від ціни майбутнього житла. Втім, на кількість клієнтів це ніяк не впливає: в надії повернути свої гроші біля дверей офісу щоденно топчеться дюжина людей.

Як повідомили в облуправлінні міліції, УБЕЗ Жовтневого району порушив три кримінальні справи проти ФОП «Прудникова». «Заяви на ФОП є майже в усіх райвідділах міста та в міському управлінні міліції», — повідомили в ЦГЗ облуправління МВС.

ШУКАЙТЕ ІНШИХ ПОТЕРПІЛИХ

Ми розпитали юристів та ріелторів, як не стати жертвами агентств нерухомості. «Часто нечесні агенти дають на підпис договір про надання інформаційних чи консультаційних послуг, — говорить адвокат Юрій Аксьонов. — За договором, вони повинні надати вам телефони господарів квартири, але в зобов’язаннях найчастіше не сказано, що вони повинні знайти вам житло ».

Віце-президент Української гільдії ріелторів Сергій Шкільов запевняє, що великі АН рідко надають послуги в сфері оренди житла: «Якщо ціна значно нижче ринкової — вас хочуть обдурити. Перед підписанням договору раджу знайти відгуки про цю компанію в інтернеті ». А якщо ви вже стали жертвою агентства, шанс повернути гроші все ж таки є. «Постарайтеся знайти інших постраждалих, тоді в діях агентства можна буде побачити сліди шахрайства», — говорить Аксьонов.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>