Президент України Віктор Янукович знову застосував право вето до закону «Про внесення змін до статті 6 Житлового кодексу Української РСР (щодо визначення житлової та загальної площ об’єкту житлової нерухомості)» № 3692-VІ, який парламент прийняв 17 листопада в новій редакції з пропозиціями глави держави і пропонує повністю відхилити цей закон.

«Глава держави вважає неприпустимим сьогодні будь-яке підвищення квартплати і впевнений, що оподаткування квартир, балконів, лоджій повинно відповідати принципу соціальної справедливості», — повідомляється на сайті глави держави в четвер.

В. Янукович зазначає, що надійшов до нього на підпис закон закріплює підходи, при яких більше багате населення виявляється в привілейованому становищі.

«Незважаючи на те, що загальна площа нерухомості, яка перебуває у володінні таких громадян, може бути в рази більше, ніж та, якою володіють незаможні громадяни, площа, за якою сплачується податок, може майже не відрізнятися», — наголошується в повідомленні.

При цьому президент наголошує, що уряд завершив розробку законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу щодо впровадження податку на багатство, згідно з яким податок для житлових об’єктів буде стягуватися з загальної площі квартири, а не з житлової.

«Як вбачається, застосування ставок податку до житлової, а не до загальної площі об’єкту житлової нерухомості за умови введення поняття» житлова площа «, передбаченого законом, що надійшов на підпис, створюватиме ситуацію, при якій платники податку, які мають однакові за загальною площею квартири ібудинки і приблизно однаковий рівень платоспроможності, будуть сплачувати до бюджетів різні суми податку залежно від особливостей планування об’єктів житлової нерухомості «, — пояснює президент.

В. Янукович зазначає, що такий підхід не відповідатиме принципу соціальної справедливості, який передбачає встановлення податків і зборів відповідно до платоспроможності платників податків.

При цьому президент України вимагає від уряду внести пропозиції щодо запровадження справедливого підходу при розрахунку квартплати виходячи з площ квартир, балконів і лоджій.

Як повідомлялося, парламент 6 жовтня 2011 прийняв закон «Про внесення змін до статті 6 Житлового кодексу Української РСР (щодо визначення житлової та загальної площ об’єкту житлової нерухомості)» і направив його на підпис президенту, однак глава держави скористався правом вето і повернув закон в парламент зі своїми пропозиціями. Після чого Верховна Рада 17 листопада 2011 прийняла у новій редакції з пропозиціями президента закон про внесення змін до Житлового кодексу Української РСР (щодо визначення житлової та загальної площ об’єкту житлової нерухомості).

Пропозиції президента стосувалися заборони надавати приміщення в житлових будинках для потреб промислового, а не виробничого характеру, і встановлювали нові коефіцієнти для підрахунку площі лоджії, балконів, веранд і терас. Зокрема, вводилися коефіцієнти: для балконів і терас 0,3 м, для лоджій 0,5 м, для засклених балконів 0,8 м і для веранд, засклених лоджій і холодильних комор 1,0 м.

Податковий кодекс передбачає введення вперше в Україні податку на нерухомість з 2012 року.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>