Україна посіла третє місце за темпами падіння вартості житла згідно з даними дослідження «Глобальний індекс цін на житлову нерухомість», проведеного міжнародною компанією Knight Frank за підсумками III кварталу 2011 року.

За рік (з третього кварталу 2010 року) ціни на квартири в Україну в середньому знизилися на 8,4%.

Найбільше за рік подешевшало житло в Ірландії (-14,3%). На другому місці розташувалася Росія, де падіння цін склало 10,7%.

У той же час, відповідно до огляду, з I кварталу 2011 року ціни на житлову нерухомість у Росії підвищилися на 3,3%. У липні-вересні житло подорожчало на 1,7%. Четверту сходинку посів Кіпр (-6,6%), п’яту — Болгарія (-6,1%).

Перше місце за зростанням цін на житлову нерухомість зайняв Гонконг, де з вересня 2010 року житло подорожчало на 19,3%. На другій позиції опинилася Естонія (+14,3%), на третій — Індія (+13,9%).

Далі розташувалися Тайвань (+12,7%) та Словенія (+9%). Як відзначають аналітики, середньоринкове зростання цін на житлову нерухомість у світі за 12 місяців становло лише 1,5%. Протягом третього кварталу 2011 року вартість житла впала в 54% країн, включених в індекс.

Усього в дослідженні, основаному на офіційній державній статистиці, розглядалися ринки нерухомості 51 країн світу. В індексі враховувалися всі цінові сегменти. Експерти не прив’язували дані рейтингу до певної валюти, а розглядали тільки динаміку цін.

Вже кілька років перші місця зростання цін у «Глобальному індексі» утримують країни Азіатсько-тихоокеанського регіону. Однак, як зазначають аналітики, завдяки дефляційним заходам азіатських урядів середньорічне зростання цін в Азії впало з 15,2% у I кварталі 2010 року до 6,9% у третьому кварталі 2011 року.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>