Не дивуйтеся, якщо вам подзвонять з банку і запропонують виплатити кредит, який ви не брали. До Києва повернулася стара афера: оформлення кредитів на побутову техніку за чужими паспортами. З кожним днем ​​таких випадків стає більше.

Самі банкіри визнають, що якщо під час кризи цього майже не було, то зараз вже доходить до сотні.

Перший цього року випадок з паспортними махінаціями зафіксований днями в Дніпровському районі Києва. Як уже повідомляла «Сегодня», аферист примудрився оформити шість кредитів по краденим паспортами та ідентифікаційним кодам. Кредитні телефони і техніку він потім продавав за безцінь. Розкрилося все після того, як чоловікові, який нещодавно втратив паспорт, додому зателефонували з банку з питанням: а де ж гроші. Він подав заяву в міліцію.

Кияни все частіше скаржаться, що в кінці року їм надходили дзвінки з різних банків з пропозицією повернути гроші. «Мені перед новим роком подзвонили з банку і повідомили, що я їм повинна кілька тисяч гривень, нібито купувала телевізор. Але я нічого не купувала. Тепер не знаю, що робити », — обурюється Ганна Петрівна з вулиці Тургенєвської, яка звернулася в «Сегодня».

БІЛЬШЕ КРЕДИТІВ. Керівник одного з банків нам підтвердив, що проблема є. «Коли банки почали знову видавати споживчі кредити, повернулися і аферисти, адже з авто або квартирою аферу провернути складно, а при невеликих сумах позичальників особливо не перевіряють. Якщо рік тому подібних випадків були одиниці, то з кінця 2011 року вже дуже багато », — розповідає банкір. У міліції це підтверджують, але точних цифр навести не можуть. «З цим видом шахрайства було затишшя під час кризи. А зараз все збільшиться », — сказав нам заступник начальника ЦГЗ МВС Києва Володимир Дмитренко.

СХЕМИ. Як розповіли нам в міліції, існує ряд схем, як за підробленим паспортом отримати товар. Наприклад, директор фірми-одноденки набирає безробітних, яким видає підроблені або вкрадені паспорти з переклеєними фото. Ті беруть кредит на товар, здають його директору і отримують по 200 грн за роботу. Також, як розповіли нам в одному з банків, був випадок, коли чоловік продав свій паспорт підставній людині, той вклеїв своє фото, оформив кредит. А той пішов писати заяву про втрату паспорта. Але обох міліція затримала.

У міліції стверджують, що протидіяти таким аферам повинні банки, але там кажуть, що це зробити складно. «Якщо аферисти готуються заздалегідь, вирахувати їх службі безпеки важко. Наприклад, коли фото просто вклеїли в паспорт, то тут підступ повинні помітити в банку. Але перевірити збіг коду та паспорта ми не можемо. У служба безпеки немає доступу до таких баз », — розповідає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко. У міліції радять при втраті документів відразу писати заяву в міліцію. А якщо з вас вимагають виплату по кредиту, який ви не брали, також подавати заяву.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>