Асоціація «Регіональне будівництво» звернулася до Мінрегіонбуду з приводу практики застосування Закону про містобудівну діяльність
Асоціація «Регіональне будівництво» направила лист на ім’я заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Дмитра Ісаєнка, в якому висловила консолідовану точку зору провідних забудовників Харківської області про практику застосування Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
З прийняттям цього Закону вчинені важливі кроки щодо системного реформування містобудівної галузі. Особливо це стосується заходів щодо зменшення та спрощення дозвільних та погоджувальних процедур у будівництві.

При цьому залишаються невирішеними ряд проблем галузі. Так, в більшості випадків видача технічних умов передбачає необхідність будівництва інженерних мереж за межами будмайданчиків, вартість яких може перевищувати 20% загальної вартості будівництва. Сьогодні відсутній порядок компенсації витрат, понесених забудовниками на будівництво мереж та об’єктів газо-і електропостачання, згідно з наданими технічними умовами.

На жаль, не відрізняється чіткістю Порядок віднесення об’єктів будівництва до категорій складності, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 557, що призводить до його неоднозначного застосування на практиці при проектуванні, будівництві та експертизі об’єктів.

Згідно з частиною 4 статті 40 Закону до пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту не залучаються замовники будівництва доступного і соціального житла. Але використовувати надані пільги на практиці не представляється можливим, оскільки на законодавчому рівні чітко не визначено надання статусу доступного житла.

Форми для заповнення документів, які необхідні для отримання права на будівництво та прийняття об’єктів в експлуатацію, недосконалі і тому викликають їх неоднозначне тлумачення. У зв’язку з цим Асоціація вважає за необхідне доопрацювати існуючі форми і розробити інструкції щодо їх заповнення.

Ще однією проблемою для забудовників залишається реалізація на місцях вимог Закону з розробки та оновлення містобудівної документації.

Зокрема, відсутність оновленого топографогеодезичного плану М1: 2000 і детальних планів території призводить до додаткових витрат часу і фінансів при проектуванні, а також впливає на терміни початку будівництва об’єктів.

Для вирішення цих проблем Асоціація «Регіональне будівництво» вважає за доцільне проведення розширеного круглого столу за участю Мінрегіонбуду, представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та провідних фахівців у сфері містобудування та архітектури.

Загальна позиція забудовників Харкова була вироблена на спільному засіданні юридичного та PR-комітетів Асоціації «Регіональне будівництво» в минулий четвер.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>