Виявляється, тривалість життя людини залежить не тільки від наявності у неї шкідливих звичок та інших пов’язаних із здоров’ям факторів, а й від того, на якому поверсі віна живе. Американські вчені встановили, що люди, що живуть високо над землею, старіють швидше, ніж ті, хто мешкають в одноповерхових будинках, пише британське видання Independent.

За словами вчених з американського Інституту стандартів і технологій (NIST), чим вище над рівнем моря живе людина, тим швидше для нього тече час. Для своєї гіпотези вони скористалися надточними атомними годинниками, які (теоретично) за 3,7 мільярда років можуть «збитися» максимум на одну секунду.

Вчені скористалися двома парами таких годинників, одні з яких були встановлені на 30 сантиметрів вище, ніж інші. Виявилося, що час на верхніх годинах йде на кілька мільярдних часток секунди швидше, ніж на нижніх. За словами дослідників, вся справа в гравітації: чим ближче до поверхні землі знаходиться той чи інший об’єкт, тим повільніше для нього тече час.

Таким чином, співробітникам Інституту стандартів вдалося довести знаменитий «Парадокс близнюків» Ейнштейна. Великий вчений припустив, що якщо одну людину відправити у космічний політ, а його «ідеального близнюка» (тобто точну копію) залишити на Землі, то «космонавт» за час подорожі постаріє менше, ніж його брат. У космосі атомні годинники йшли повільніше, ніж на Землі.

Так що якщо хочете подовше залишатися молодими, краще переїжджайте жити на нижні яруси будівлі або зовсім переселяйтеся в одноповерхові котеджі, радять дослідники. Втім, різниця у швидкості старіння навряд чи буде помітна неозброєним оком. Так, люди, піднімаючись на один фут (30 сантиметрів) вгору, будуть старіти на 90 мільярдних секунди швидше, ніж їх сусіди знизу.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>