Цей закон (№ 4220-VI) був прийнятий Верховною Радою України у другому читанні та в цілому 22 грудня 2011, за нього проголосувало 249 народних депутатів. Відповідно до закону, зокрема, штраф для громадян-замовників об’єкта будівництва за порушення норм законодавства, будівельних норм, державних стандартів, правил та затверджених проектних рішень під час будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту будівель чи споруд збільшується до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( нмдг), тоді як в даний час діє норма штрафу від 10 до 50 нмдг. У разі якщо протягом року подібні дії вчинені повторно, штраф для замовників об’єктів будівництва та посадових осіб становитиме 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, документ передбачає стягнення штрафу з замовників будівництва та посадових осіб у розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за виконання підготовчих робіт без повідомлення про їх початок, а також за зазначення недостовірних даних у повідомленні про початок виконання цих робіт. При цьому виконання підготовчих робіт без реєстрації відповідної декларації передбачає штраф у розмірі 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Закон також передбачає штрафування замовника будівництва та посадових осіб за виконання будівельних робіт без повідомлення в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. При цьому парламент встановив штрафи за виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок їх виконання залежно від категорії складності об’єкта, які становлять від 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для об’єктів I категорії до 7 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для об’єктів V категорії.

Закон вводить персональну відповідальність головного архітектора (інженера) проекту за передачу замовнику проектної документації, розробленої з порушенням законодавства, заниженням категорії складності об’єкта та ін, що передбачає стягування штрафу у розмірі 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Закон вступає в силу з 27 січня поточного року, крім скасування з 1 січня 2013 року положення про стягування штрафу за самовільне будівництво будинків або споруд та самовільна зміна архітектурного їх виду під час експлуатації з громадян у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з посадових осіб — від 9 до 18 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>