Українські молоді родини можуть отримати державну допомогу на придбання житла тільки за місцем реєстрації. Про це сказав голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін.

На уточнююче питання журналістів, чи можуть молоді сім’ї отримати держдопомогу на придбання житла тільки за місцем реєстрації або можуть придбати житло в будь-якому місці, Л. Рисухін відповів, що сьогодні отримувати допомогу вони можуть тільки за місцем реєстрації.

«Єдине, що ми сьогодні запровадили — практику за погодженням з Мінрегіоном … і відповідними правовими органами: допомогу за програмою» Доступне житло «ми надаємо в рамках регіону. Це вже є певним кроком», — зазначив він.

Одночасно він підкреслив, що сьогодні правом молодої сім’ї або будь-якого іншого громадянина на отримання держдопомоги на придбання житла є черга і реєстрація. «Як можна підтвердити право молодої сім’ї, іншої сім’ї або просто громадянина на державну підтримку на забезпечення житлом? Сьогодні це лише реєстрація і черга. Якщо буде винайдено щось інше, то будемо працювати за іншим механізмом», — підкреслив Л. Рисухін.

Терміни надання пільгового молодіжного кредиту на придбання житла, як повідомив Л. Рисухін, залежать від балів наданих тій чи іншій молодій сім’ї відповідно до затвердженої інструкції.

За його словами, швидкість отримання кредиту за програмою пільгового молодіжного кредитування залежить від рейтингу певної сім’ї. «У нас є рейтингова система і є черга … Можна прийти сьогодні і бути першим у рейтингу і отримати цей кредит, а можна бути зареєстрованим 5-7 років і бути у другій сотні. Це залежить від кількості балів, що надаються тій чи іншій родині в залежності від інструкції, яку нам затвердило Міністерство молоді та спорту «, — зазначив Л. Рисухін.

Також він розповів про те, за якими параметрами нараховуються бали. «Бали надаються сім’ям в залежності від кількості дітей, залежно від того чи є право у цієї молодої сім’ї на позачергове забезпечення житлом. Наприклад, молодий спеціаліст, направлений на роботу за державним призначенням. Також, додаткові бали надаються за звання кандидата наук, за отримання призових місць на міжнародних змаганнях. Бали нараховуються залежно від того, скільки родина стоїть на черзі зареєстрованої в органі місцевого самоврядування. Система цих балів кожного ставить на якесь відповідне місце в цьому рейтингу «, — підкреслив Л. Рисухін.

Нагадаємо, державна підтримка забезпечення молоді житлом здійснюється Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» у формі довгострокового пільгового кредитування, або часткової компенсації державою відсоткової ставки іпотечного кредиту комерційних банків. Розмір компенсації встановлено в обсязі облікової ставки НБУ, яка на сьогодні становить 7,75%. Скористатися програмами Фонду можуть самотні і одружені молоді громадяни, яким на день укладення договору не виповнилося 35 років і які перебувають на обліку як особи, що потребують поліпшення житлових умов (так звана «квартирна черга»).

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>