Власників квартир площею до 150 кв. м і будинків площею до 300 кв. м. можуть звільнити від сплати податків. Про це йдеться в проекті закону, оприлюдненому на сайті парламенту, який вніс на розгляд Верховної Ради депутат Андрій Павловський (фракція БЮТ).

Законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо часткового скасування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки)» був зареєстрований у Верховній Раді 16 січня під № 9720.

Як говориться в пояснювальній записці до законопроекту, ст. 265 Податкового кодексу щодо регулювання місцевого податку на житло не можна назвати повною мірою адекватними поточній соціально-економічної ситуації, особливо з урахуванням зростання плати за комунальні послуги та віднесення до житлоплощі допоміжних приміщень.

У документі зазначається, що мета законопроекту — вивести з-під оподаткування квартири площею до 150 кв. м і житлові будинки площею до 300 кв. м, і обкладати податком лише об’єкти, площа яких перевищує ці межі.

У той же час, пропонується залишити незмінною ставку податку для об’єктів нерухомості, площа яких перевищує неоподатковувані податком межі, на рівні 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

Податок на нерухоме майно, відмінний від земельної ділянки, вступить в силу з 1 липня 2012 року.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>