Держава починає боротися з недобросовісними забудовниками. Чиновники пропонують ухвалити спеціальний закон, який встановить гранично допустимі терміни будівництва житла. За зрив графіка «довгограючі» об’єкти будуть відбирати у компаній і передавати на добудову місцевій владі. Завдяки нововведенню планується ввести в експлуатацію майже дві тисячі раніше «заморожених» висоток.

На сьогоднішній день за порушення термінів виконання робіт забудовникові за законом загрожують пеня або штраф. Проте компанії навчилися уникати відповідальності самими різними способами. У хід йдуть розірвання договорів з інвесторами і навіть фіктивні банкрутства. У результаті здача житлового будинку в експлуатацію на два-три роки пізніше заявленого терміну нікого не дивує. Навпаки, така ситуація навіть тішить. Адже висотку з вже купленими в ній квартирами могли взагалі не здати.

Побороти проблему вирішили в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. У відомстві визнали, що найкращим стимулом для недобросовісних компаній стане ризик втратити виділену під будівництво земельну ділянку. «Для українських забудовників освоювати землю по вісім-десять років стало звичайною практикою, — сказав «Вістям в Україні» заступник міністра Дмитро Ісаєнко. — Зараз навіть в столиці під забудову виділено величезну кількість майданчиків, які пустують з початку кризи. Тим часом п’яти років забудовнику цілком достатньо, щоб визначитися зі своїми планами. Якщо за цей час компанія не почала будівництво або заморозила об’єкт, ділянку потрібно передавати місцевим адміністраціям».

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>