Перші хостели в Україні з’явилися в 2004 році, в Європі існують більше 100 років.

Практично всі хостели об’єднані в хостельні мережі (міжнародні хостельних асоціації), найбільш відомі з яких — IYHA (International Youth Hostel Federation) і мережа європейських хостелів — European Youth Hostel Federation. Мережі встановлюють стандарти для засобів розміщення за рівнем обслуговування та сервісу.
Всеукраїнська молодіжна хостел асоціація (ВМХА) — єдина в Україні організація, яка має право офіційно представляти Міжнародну молодіжну федерацію хостелів.
В інтернет просторі присутня інформація про 5 хостелів, розташованих в Харкові. Вартість проживання залежить від місця розташування хостела та кількості ліжок в кімнаті і становить від 70 до 145 грн. за місце на добу.
Сервіс хостела включає, як правило, кабельне ТБ, холодильник, пральну машину, прасувальну дошку, СВЧ-піч, праску, інтернет, телефон та інше.
Рентабельність хостелів становить у середньому 15-25%, термін окупності — 4-7 років.
Хостели можуть розміщуватися як в окремо розташованих будинках, так і в багатоквартирних будинках (як переобладнана квартира). Витрати на устаткування хостела в квартирі становлять від 100 дол. / кв.м. Постійні витрати включають витрати на комунальні послуги, інтернет, прання білизни, зарплату обслуговуючого персоналу, витрати на ремонт.
Приміщення, в якому планується відкриття хостела від 9 місць, має відповідати рівню безпеки, а також отримати відповідний сертифікат від Держстандарту. Необхідно також виконати необхідні вимоги Міжнародної хостел асоціації. На одну людину необхідно мінімум 4 кв.м., на 10 осіб — один душ, на 6 — один умивальник.
Витрати на рекламу у хостелів істотно нижче, ніж у готелів, так як у хостелів добре розвинена система бронювання (близько 90% замовлень здійснюється через інтернет). Також кожен хостел, що входить в асоціацію, зобов’язаний активно рекламувати як свою національну мережу, так і міжнародну мережу хостелів.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>