Редакції ZN.UA вдалося передати питання засновнику компаній «Еліта-Центр» Олександру Шахову (Волконському), що перебуває в Лук’янівському СІЗО у справі «Еліта-Центр», і отримати відповіді на них.
Він розповів, зокрема, про злочинну схему, яка породила величезну кількість фальшивих договорів, справжність яких ніколи і ніким не перевірялася. Зараз по них доводиться розплачуватися киянам, віддаючи свої квартири несправжнім потерпілим. Олександр Шахов (Волконський) стверджує, що може довести це, і тоді «липовим інвесторам» доведеться сісти на лаву підсудних. Тому він просить громадськість звернути увагу на дотримання законності і справедливе розслідування у цій справі.
- Олександре, жителів Києва і України взагалі не може не хвилювати питання про те, чи повинні вони за рахунок бюджету КМДА оплачувати будівництво квартир постраждалим від «Еліта-Центр»? Ходять чутки, що частину договорів, представлених адміністрації, — взагалі підроблені. Чи можливо це?
- Безумовно. І чи існують конкретні люди, які використовують те, що трапилося у своїх корисливих цілях. Перше: ще в кінці лютого 2006 року, незадовго до першого замаху на моє життя, коли скандал вже розгорявся, а я вийшов з російської в’язниці, у мене була телефонна розмова з одним із фігурантів справи. Вже тоді він повідомив мені про те, що було як мінімум кілька десятків договорів, які фіктивно робилися нашим директором, Олегом Шестаком, які готуються вислизнути, а також його людьми (або людьми, нав’язаними йому його «дахом»). «Дах» мав безпосереднє відношення… до людей з МВС! Відбувалося це наступним чином: приходила людина з паспортом, укладала договір, вносила гроші. Потім гроші з каси директор забирав і передавав наступній людині — таким чином створювали «клонів».
У першу чергу, це робилося для того, щоб через деякий час розривати ці договори і по-тихому отримувати гроші, за «вирахуванням» невеликого штрафу.
Оскільки технічно всієї «операцією» керував директор Олег Шестак, то ні менеджери, ні касири не були в курсі подій. Коли я був арештований в Росії, і про це від мене ж дізнався по телефону сам Шестак, кількість «двійників» була вже величезною, і, мабуть, у цей момент було прийнято рішення все звернути.
Коли за один день було порушено величезна кількість кримінальних справ, арештовано людей і почали виносити коробки з офісів «Еліта-Центр», то перше, що «загубилося» (а я впевнений, що було знищене), це база даних укладених договорів і база готівкової і безготівкової оплати по кожному інвестору. Зате були вилучені сотні бланків договорів — чистих, з водяними знаками, і всі печатки компаній. Дуже швидко, під «враженням» від масових акцій інвесторів Київська міська державна адміністрація погодилася компенсувати збитки у вигляді «неотриманого житла» всім, кого визнають потерпілими органи МВС. Протягом двох місяців число подавших заяви перевалило за 1,5 тисячі.
- Ви вважаєте, що ці чисті бланки договорів з водяними знаками могли бути використані для створення «липових інвесторів»?
- Є сотні чистих (навіть неврахованих) договорів, є всі печатки, немає директора, у якого можна взяти почеркознавчу експертизу. Є заява Київської міської державної адміністрації (лютий 2006 року) про бажання компенсувати збитки за рахунок міста… А тепер давайте припустимо, що в МВС не всі 100% співробітників кришталево чисті люди, і раптом з’являється реальна можливість для другої хвилі величезного масштабного шахрайства.
Новим «інвесторам» в перші місяці просто друкують оригінали текстів, ставлять відбитки печаток на договорах і платіжних документах, «закарлючки» директора та одного з касирів (жоден з яких вже ніколи в житті точно не згадає, розписувався він на тому чи іншому документі ). Потім уже «вожді» даного руху лобіюють видачу квартир, вибір забудовника, і в деяких інвесторів виявляється замість одного — по три-чотири договори. Тут необхідне проведення повномасштабне розслідування! Заява про необхідність проведення експертиз за всіма договорами я відправляв і слідчому, і в Генеральну прокуратуру — мені відповіли відмовою …
- Яка ж точна кількість всіх договорів по «Еліта-Центр»?
- Мені пред’являють звинувачення по 1700 договорам, величезна частина з яких взагалі є фальшивими. Особисто я за весь час існування «Еліти» спілкувався максимум з 15-20 людьми, які дійсно уклали договори при мені і оплачували свою участь в будівництві. Їхні гроші насправді були вкладені в проекти. Серед них є і мої хороші знайомі. Тим часом КМДА за рахунок звичайних людей — пенсій літніх людей, податків трудящого населення, стипендій студентів — оплачує будівництво квартир людям, частина з яких просто можуть бути шахраями, які перебувають у змові з деякими представниками влади.
Розслідування треба провести і по тих, хто вже отримав і перепродав квартири. Вивчити документи на предмет фальшивих підписів або відбитків печаток і т.д. Я готовий давати свідчення у кожному, кого знаю особисто (їх, на жаль, небагато), але я готовий їм допомогти. Але розслідування необхідно! Без цього ніколи ця ситуація вивчена не буде!
Багато пред’явили замість прибутково-касових ордерів квитанції про оплату з самих різних банків. Чому в ці банки по кожній з квитанцій не були відправлені запити? Чого вже простіше! Там же довго зберігається база даних такого роду. А не зробили це тому, що довелося б перевірити все, по колу. Цього ні тоді, ні зараз МВС чомусь робити не поспішає. Я буду боротися з будь-якими «перевертнями» до кінця, але прошу городян допомогти в цій боротьбі, адже це в їхніх інтересах — роздають-то їх квартири! Співчуття мені не потрібно, оскільки багато в чому я винен сам. Проста річ потрібна — дотримання законності «від і до», тому що закон у цій справі порушують по-чорному.
- 17 січня цього року видавництво delo.ua опублікувало статтю «Суд став на сторону організатора Еліта-Центр». Ось цитата з неї: «Апеляційний суд столиці, незважаючи на протест прокуратури, визнав провину організатора Еліта-Центр» Олександра Волконського недоведеною і направив кримінальну справу на додаткове розслідування в МВС». У зв’язку з цим є до вас ряд питань. Олександр, по-перше, ви задоволені таким рішенням суду, адже це начебто підтверджує те, про що ви розповідали пресі в кінці грудня 2011 року?
- Про те, що в справі все спочатку тримається на припущеннях, я вже писав раніше. Не визнати цього просто не можна було. У цій частині все вірно.
- Виходячи з численних публікацій правозахисників, враховуючи прес-конференцію за участю швейцарського адвоката Рафаеля Циммермана в УНІАН 16 січня 2012, суд міг закрити прямо на засіданні 17 січня всі економічні статті проти вас, на яких тримається звинувачення. Причиною є вимога ст.14 Європейської конвенції про видачу правопорушників, а також КПК України у ст. 6 п.12. Що сталося, чому вимоги КПК не виконані?
- Судді, дії яких, я впевнений, будуть розглядатися в дисциплінарній комісії Вищої ради юстиції та імена яких незабаром стануть відомі і в Страсбурзі, просто зрадили закон України. Незважаючи на вимогу ст. 6 п.12. КПК України — і сувору відповідність до якої потрапляє мій випадок, — не припинили переслідування за статтями 190, 366, 364 КК, як того вимагав закон, а просто «спихнули» справу назад у міліцію «виправляти помилки». Це був мій величезний шанс на справедливість, і мене цинічно його позбавили. Так роблять зі мною, фігурантом гучної справи, громадянином РФ, щодо якої були підписані зобов’язання перед Швейцарією про дотримання прав і законності! Скажіть, що ж чекає інших людей, про яких ніхто не знає і хто потрапив у цю жахливу систему свавілля і беззаконня! Я звертаюся до президента України, гаранта Конституції: зупиніть свавілля, розберіться в даному конкретному моменті! І люди будуть розуміти, що і для них не все втрачено, справедливість і виконання закону — реальні речі!
Я був дещо здивований наївною радістю деяких потерпілих і єхидними смішками в залі суду. Невже їм і тепер незрозуміло, що після засідання Апеляційного суду 17 січня 2012 року вже ніхто ніколи не зможе розраховувати на остаточне рішення цього питання? Адже саме там обірвалося юридичний ланцюжок законних рішень. І саме це слабка ланка «битиме» рішення Європейського суду, яке унеможливить визнання будь-якого остаточного вердикту, коли і ким би він тепер не був винесений …
- Ви писали в ЗМІ про злочинні дії проти вас якогось слідчого. Так що ж, тепер ви повертаєтеся «в руки» того ж відомства? Не побоюєтеся помсти?
- Стосовно слідчого-злочинця я подав ряд серйозних, аргументованих заяв про необхідність його залучення до відповідальності. Якщо зараз виявиться, що на мене чи мою сім’ю чинитиметься якийсь тиск у зв’язку з цим, про це буде детально поінформована прокуратура і громадськість.
- У статті в «Комсомольській правді» «Швейцарія вимагає звільнити Волконського-Шахова» (від 18 січня 2012 року) наводяться такі слова Василя Фаринника, начальника ГСУ МВС: «… погоджувати нові статті обвинувачення Волконського-Шахова з прокуратурою Швейцарії немає необхідності». Як же так?
- Я просто прошу кожного, у кого під рукою є КК, подивитися ст. 454, де написано: «Видана  Україні особа може бути притягнута до кримінальної відповідальності лише за ті правопорушення, за які здійснена видача (екстрадиція)». Нова стаття — це новий «злочин». Іншого законодавством не передбачено (безвідносно до події). І всі розмови, що події — це одне, а лише кваліфікація змінюється, тому запитувати не треба, не мають під собою найменшої правової основи.
Це прекрасно знав попередник пана Фаринника — генерал Коляда, коли кероване ним відомство негайно (у 2009 році) відправило до Швейцарії запит щодо можливості залучення мене у рамках тієї ж справи за новою 255 статтею Кримінального кодексу. Відправило, як годиться, і чекало відповіді, і отримало її. Зараз стаття 255 закрита! Так що помилку слідства і прокуратури в цьому питанні вже ніколи не «замазати», хто б і як не намагався.
- У статті в «Комсомольській правді» від 10 грудня 2011 той же Василь Фаринник каже: «… терміни утримання Волконського-Шахова та Циганка закінчені, і в разі повернення справи на ДР (дорозслідування) їх доведеться відпускати». Нині справу надіслано на дорозслідування … Отже, вас звільняють?
- Що ж, я впевнений, що Василь Фаринник — людина слова. Крім того, він абсолютно правий: я вже 51 місяць у в’язниці, більше 19 місяців з них — під вартою під час слідства. Тобто все не те що розумні — можливі терміни, пройшли. І я сподіваюся, що він як керівник відомства по-перше, не допустить, щоб його підлеглі і надалі придумували лазівки для того, щоб за допомогою неповноцінного слідства знову «запхати» справу в суд. Адже цим буде завдано шкоду праву і нам, і потерпілим, а справа так і не буде до кінця розслідувана.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>