Місцева влада відтепер повинна відшкодовувати збитки власників цільових будівельних облігацій, допущені з їх вини.
Кабінет міністрів постановою N37 від 25 січня зобов’язав органи місцевого самоврядування нести фінансову відповідальність у разі прийняття ними рішення про призупинення або припинення права забудовника на користування земельною ділянкою.

Як пише Коммерсант-Україна в матеріалі «Оплата на місцевості», місцевий бюджет повинен буде повертати кошти фізичним та юридичним особам, які сплатили будівництво житла шляхом покупки у забудовників цільових облігацій. Якщо ж у місцевому бюджеті не виявиться коштів, ця сума має бути внесена в проект бюджету на наступний рік. Інформація про зміну користувача земельної ділянки буде оприлюднена у друкованих ЗМІ протягом п’яти днів.

Розмір відшкодування планують визначати в залежності від номінальної вартості облігацій, а також потенційного доходу їхнього власника від альтернативної інвестиції, виходячи з розміру облікової ставки НБУ (зараз 7,75%). Інвестори зможуть отримати кошти на свої банківські рахунки або у відділеннях Укрпошти протягом двох місяців після подання переліку власників облігацій до органів місцевої влади, які, втім, зможуть ухилитися від покриття збитків інвесторів, якщо земельна ділянка використовувалась не за призначенням, а також, якщо забудовник порушив земельне законодавство або умови договору.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>