Навіщо потрібен стабілізатор напруги? Звичайно ж, для захисту техніки від стрибків у побутовій мережі 220 вольт. Зниження напруги трапляється не тільки в сільській місцевості, але і в міській, а від моментальних підвищень не застрахований практично ніхто. Зрідка трапляються й аварії, при яких на нульовий провід побутової мережі замикається інша фаза, і в результаті у вас в розетці виявляється не 220 вольт, а цілих 380! На щастя, такий екстремальний приклад перепаду трапляється досить рідко.

Це не означає, правда, що моментальні стрибки напруги до 260-280 вольт для техніки нешкідливі. Найбільше від них страждають блоки живлення до різних пристроїв — як вбудовані, так і виконані окремо. І якщо зарядку до стільникового телефону придбати нескладно, то покупка блоку до нового ноутбука вже відчутно позначається на товщині гаманця.

Знижена напруга теж не так нешкідлива, як може здатися на перший погляд. Від цього виходять з ладу деякі двигуни. У побуті це компресори холодильників, насоси для води, циркуляційні насоси в газових котлах опалення та інші, зовсім недешеві прилади.

Іноді солідні виробники техніки вбудовують захист від перепадів напруги прямо в свою продукцію. Цікаво, що якщо при скачках в більшу сторону захист спрацьовує досить коректно, то при зниженій напрузі робота пристрою виглядає приблизно так, як на дорогій пральній машині автора:
Контролер: Надійшла команда від користувача справити прання. Залити воду!
Машина: Залито!
Контролер: Включити нагрів!
Машина: Нагрівання включено!
У цьому місці «діалогу» включається ТЕН потужністю в 2000 ват, в результаті чого 205 вольт в мережі знижуються ще на кілька.
Контролер: Тривога! Тривога! Напруга менше 200 вольт! Терміново припинити прання!
Машина: Зупинено!
ТЕН відключений, напруга, ясна річ, знову 205 вольт.
Контролер: Загроза минула! Відновити нагрів!
Машина: Відновлено!
Контролер: Тривога! Тривога! Напруга менше 200 вольт …
І так далі до нескінченності. У результаті користувач, розлючений клацанням реле кілька разів на секунду, зупиняє програму і починає чекати «з моря погоди» у вигляді хоча б 210 вольт в мережі, коли можна буде, нарешті, випрати. За таким же принципом працює і устаткована захистом насосна станція. Підключення захищених приладів через стабілізатори напруги цю проблему, звичайно ж, знімає.

На закінчення — кілька слів про генератори. Якщо для живлення чутливої ​​техніки ви використовуєте бензинові генератори асинхронного типу, для неї набагато безпечніше буде підключення через стабілізатор. А використовуючи дизельні генератори трифазного струму, не подайте помилково на побутові прилади 380 вольт замість 220.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>