Навіть якщо обрана квартира бездоганна (при купівлі), а покупець (при продажі) — чесна людина, виникає необхідність передачі (прийняття) авансового платежу та підписання попереднього договору. Причому в попередній договір добре б внести всі необхідні вам умови угоди, попередньо продумавши всі наслідки обумовлених умов, і не охоплювати те що ущімлює вас. А у протилежної сторони є жорсткий представник (ріелтор), і він на вас справляє певний психологічний тиск (адже він відстоює інтереси, які часто протилежні вашим). Важко в такій обстановці без достатнього досвіду не піддатися натиску. Але припустимо, ви юридично підковані і взагалі твердий чоловік. Ви самі розумієте, під чим можна підписуватися, а під чим не варто. Порадники вам не потрібні. Тоді можна припустити, що Ви — дуже зайнята людина, і що вам шукати квартиру (щодня рано вранці купувати газети і т. д., обхвонювати безліч телефонів, вести виснажливі бесіди і довго домовлятися про зустрічі) або не дуже комфортно шукати покупця ( давати рекламу, відповідати на питання, неодноразово показувати квартиру). До того ж заявляти про себе на повний голос як про продавця/покупця квартири може бути просто небезпечно! І тут з’являється ріелтор, який знає і вміє: — що і, головне, як перевіряти історії квартири; — які умови необхідно прописати в попередньому договорі; — на які поступки можна піти в попередньому договорі; — як можна заощадити на оформленні квартири; — на чому не варто економити; — підбирати для вас підходящий варіант платоспроможного покупця; — показувати вам об’єкти один за іншим (приводити покупців на ваш об’єкт); — вибирати депозитарій, нотаріуса; — вирішувати проблеми перепрописки, переоформлення телефонного номера, звільнення квартири і т. д. І все це ріелтор може якісно і професійно організувати для вас. Для покупця (продавця) самостійно займатися житловим питанням і спробувати заощадити на оплаті послуг ріелтора (2-4%) — це означає на кілька місяців піти з основної роботи або пустити її на самоплив, тому що доведеться щодня переглядати кілька газет з оголошеннями і безліч сайтів нерухомості, фільтруючи давно «пішовші» варіанти, потім витрачати час на збір необхідних документів і довідок. Деякі з них, наприклад, доводять юридичну чистоту квартири, взагалі практично нереально зібрати непідготовленій людині. Словом, запрошувати ріелтора — економічно вигідно, незважаючи на те що за його послуги треба платити (2-4%). Професіонал заощадить клієнту сили, здоров’я і час. Вартість послуг ріелтора (2-4%) значно менше вартості квартири, яку можна втратити.
Отже, ви вирішили, що вам потрібні послуги ріелтора. Ідеально, якщо ваш родич або знайомий займається ріелторством професійно. По-перше, ви йому довіряєте, а по-друге, він добре вас знає і розуміє, що допоможе успішному просуванню до мети. Якщо такого немає, то добре, якщо близька вам людина вже мала справу з ріелтором, залишилася ним задоволена і порекомендувала його вам. Гірше, якщо немає ні знайомих ріелторів, ні рекомендованих, і ще гірше, якщо хтось при цьому повідав вам про негативний досвід роботи з ріелтором. Як не сумно це визнавати, серед представників зустрічаються ледачі, некомпетентні, байдужі, просто неприємні або непорядні люди. І тут все залежить від вас — закликавши на допомогу свій життєвий досвід, відвідайте кілька агентств, поговоріть зі співробітниками, задайте питання які вас цікавлять, потім, повернувшись додому, обміркуйте свої враження і не купуйтеся на гучне ім’я і красивий офіс.
Не варто думати, що, чим більше ріелторська компанія, тим професійніше там співробітники. Професіоналізм ріелтора залежить від досвіду роботи на ринку нерухомості, від рівня його кваліфікації, освіти, вміння спілкуватися з клієнтами, його порядності та сумлінності і ще багатьох і багатьох факторів. Дуже важливо, коли ріелтор працює так, щоб клієнти залишилися задоволені і дійсно рекомендували його послуги знайомим.
Хороше агентство нерухомості не обмежується пошуком об’єкта нерухомості. Воно допомагає продавцеві і покупцеві підготувати всі документи, необхідні для оформлення угоди, при цьому максимально захищаючи інтереси свого клієнта. Кваліфікований представник ріелторської компанії, як правило, дає поради по порядку розрахунків, погашення заборгованостей по комунальних платежах, зняття з реєстраційного обліку, звільнення об’єкта нерухомості і по багатьом іншим питанням. Справжній професіонал продовжує консультувати клієнта і після угоди, тобто після того, як з ним розрахувалися.
Подумайте, перш ніж зробити свій вибір, адже ріелтор-це людина, яка буде допомагати вам і захищати ваші інтереси в найважливішій, складній і відповідальній справі.
Думайте і приймайте правильне рішення, шановні Господа і Дами!

З повагою, -
Карасьов Сергій Борисович
Незалежний судовий експерт України,
Тел.: +38 (0472) 50-42-75, (044) 360-64-82, (067) 751-05-56, (063) 280-79-52;
Адреса: Україна, 18000, м.Черкаси, бул. Шевченка, 242 / 1, оф.805;
E-mail: 80677510556@mail.ru

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>