Поведінка цін на нерухомість в новому році буде цілком залежати від стану економіки. Єдине, що можна стверджувати напевно — в рамках Євро-2012 подобова оренда помітно подорожчає.

Прогнозувати динаміку цін на нерухомість досить важко, каже Олександр Рубанов, президент Спілки фахівців з нерухомості України (ССНУ). Проте можна зазначити, що в разі девальвації гривні, ціни на нерухомість знижуватимуться в доларовому еквіваленті. Якщо ж вдасться знизити ціни на російський газ і послабити тиск на економіку, ціни на нерухомість можуть почати рости.
В іншому випадку, якщо ситуація в економіці буде погіршуватися, ціни також підуть вниз. «При продовженні стагнації, що спостерігається сьогодні, і стабільному валютному курсі ціни на нерухомість будуть в цілому стабільними або дуже повільно знижуватися», — додав Рубанов.
Спеціаліст з маркетингу Сергій Костецький підтримує думку про те, що ситуація на ринку житлової нерухомості в 2012 році особливо не зміниться.
«В принципі, ситуація по всіх ринках буде розвиватися приблизно так само, як і в 2011 році. Ціни на землю, можливо, буду знижуватися, але не такими інтенсивними темпами. Оренда квартир буде рости в межах інфляційних очікувань. А загалом ринок, в глобальному сенсі, буде відновлюватися «, — сказав Костецький, додавши, що кількість угод буде рости по всіх сегментах.

Вплив Євро-2012

Ключова подія наступного року — проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу — однозначно вплине на ринок, переконані експерти. Але в основному торкнеться ринку подобової оренди — в довгостроковій оренді серйозних змін не передбачається.
«Подобова оренда — тут своя мафія, і вийти на ринок звичайній людині, яка довгостроково здає квартиру, дуже складно», — зазначив Сергій Костецький.
На його думку, на ринку добової оренди буде короткочасний двомісячний сплеск, який потім різко піде на спад. На період Євро-2012 ставки добової оренди будуть підганяти під ціни номерів в готелях. Якщо вартість проживання в останніх зросте на 20%, то, відповідно, ціни на добову оренду також збільшаться мінімум на 20%.
Олександр Рубанов додав, що напередодні чемпіонату можливе деяке зростання ставок оренди на торгові приміщення в центральних зонах міст, що приймають Євро. «З іншого боку, якщо дане зростання не буде підтримане реальним економічним зростанням після чемпіонату, коливання матиме сезонний характер», — сказав він.

Реформи обліку


Незважаючи на те що робота бюро технічної інвентаризації (БТІ) щодо державної реєстрації прав на нерухомість була продовжена до 2013 року, експерти прогнозують, що до кінця 2012 року почнуться проблеми, пов’язані з реформуванням цієї служби.
«БТІ залишилося ще на рік, тому в наступному році все буде так само, як цього року. Але до кінця року почнеться паніка, тому що в 2013 році запрацюють нові правила, — зазначив Сергій Костецький. — Я думаю, що ті, хто хоче реально продати нерухомість, все-таки постараються зробити це наступного року «.
У свою чергу Рубанов підкреслив, що нові підходи завжди ускладнюють життя на початковому етапі, тим більше в БТІ. «У 2013 році вони знову зміняться, тому говорити про позитив на даному етапі не доводиться», — додає глава ССНУ. БТІ залишилося ще на рік. Але до кінця 2012 року знову почнеться паніка. Крім того, кількість угод зросте у зв’язку з посиленням податкового законодавства.
«Якщо раніше після продажу платили 2% податків: 1% — до пенсійного фонду та 1% — держмито, то зараз, якщо квартира менше трьох років належить власнику, додається ще 5% від вартості», — розповів Костецький.
На його думку, власники нерухомості, побоюючись ще більшого збільшення податків, почнуть більш активно діяти на ринку в першій половині року. «І можливо, пожвавлення за кількістю угод у першій половині року буде дуже серйозне», — вважає він.

Повз генплану


Київська міська державна адміністрація затвердила новий генеральний план столиці. Але аналітики впевнені: він практично не вплине на вартість нерухомості у новому році.
«Сьогодні рано говорити про те, що нерухомість буде рости в ціні. Кризи не бояться генпланів, кризи бояться конкретної роботи. У довгостроковій перспективі буде зростати вартість квартир там, де будуть будуватися (а не тільки декларуватися) інфраструктурні об’єкти», — вважає Олександр Рубанов .
Сергій Костецький також переконаний, що в глобальному сенсі від генплану нічого не залежить. Ми не Москва, там дуже швидко все будується. У нас же дуже повільно все відбувається. Той генплан, які затвердили п’ять років тому, він ще толком не заробив.
У довгостроковій перспективі буде зростати вартість квартир там, де будуть будуватися нові об’єкти. За словами президента ССНУ, головні інфраструктурні об’єкти, що впливають на цінність житлових квартир в місті, це транспортні об’єкти і метро. Наприклад, за даними союзу, будівництво нового мосту і нової дороги на лівому березі, яка нещодавно була введена в експлуатацію, підвищили цінність житла на масиві Нова Дарниця на 4,2%, незважаючи на загальне зниження цін у Києві.
Костецький додав, що зараз будуються десятки житлових комплексів. У зв’язку з цим він очікує жорсткої конкуренції між забудовниками. «Тому глобального зростання цін не буде: 4% в 2011 році, я думаю, що не більше 4-5% буде в 2012 році», — підкреслив експерт.

Інвестувати в Троєщину


Спеціаліст з маркетингу радить інвестувати в економ-клас, тобто в об’єкти до $ 80 тис. Він пояснює це тим, що такі об’єкти нерухомості найбільш ліквідні і найбільш швидко зростають у ціні.
«Наприклад, квартири, які в 2009 році коштували $ 25 тис., зараз коштують $ 50 тис. Тому якщо людина хоче з метою інвестицій та подальшого перепродажу придбати нерухомість, то краще інвестувати в сегмент до $ 80 тис., а конкретно — навіть до $ 60 тис. «, — радить він.
Як тільки на Троєщині з’явиться метро, ​​ціни на квартири автоматично зростуть мінімум на 20%. Говорячи про найбільш привабливі райони Києва для покупки нерухомості, Сергій Костецький називає Троєщину. За його словами, цей район відносно новий, в ньому ще не проведено метрополітен, і ціни поки максимально низькі.
«Якщо, наприклад, на тому ж Виноградарі вартість однокімнатної хрущовки перевалює за $ 1,5 тис. за квадратний метр, на Троєщині можна придбати квартиру у відносно новому будинку по $ 1 тис. за квадрат. Всі інші райони, ті ж Позняки, Харківський, там за рахунок того, що вже є метро, ​​ціни досить-таки високі. Тому особисто моя думка, потрібно інвестувати в район Троєщина. Як тільки там з’явиться метро, ​​автоматично ціни на ці квартири зростуть навіть не на 20%, може бути і більше «, — підкреслив аналітик.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>