Українські правоохоронні органи порушили міжнародні правила екстрадиції, і тепер будуть зобов’язані випустити на свободу Олександра Волконського.

Організатора афери «Еліта-Центр» Олександра Волконського (Шахова) можуть виправдати, — це стало відомо автору з компетентних джерел.
Щоб випустити на свободу Волконського, в Україну спеціально їде швейцарський адвокат Рафаель Циммерман, наданий йому під час екстрадиції з Берна до Києва. Судове засідання відбудеться у вівторок, 17 січня 2012 року.
Справа в тому, що українські правоохоронні органи порушили міжнародні правила екстрадиції, і тепер будуть зобов’язані випустити затриманого на свободу.

Автор попросив Рафаеля Циммермана прокоментувати, чому це може статися. Ось що він сказав:
«У 2007 році громадянин Шахов був затриманий на кордоні Швейцарії, а я був призначений його офіційним державним адвокатом. Тепер, після екстрадиції його в Україну, нам стало відомо, що Шахова стали судити зовсім за іншими статтями, ніж ті, за якими ми його видали Україні.
Згідно зі ст. 14 Європейської конвенції з екстрадиції правопорушників, якщо таке відбувається, то країна, яка прийняла людину, зобов’язана про це за законом інформувати країну, що видала їй порушника. Українські правоохоронні органи проігнорували цей міжнародний закон, — тобто відбулося порушення Конвенції.
Згідно з міжнародними нормами і тієї ж Європейської конвенції з екстрадиції правопорушників, ми зобов’язані вимагати від України — анулювати не тільки нові статті, а також і старі, за якими Шахова мали судити, і за якими видали Україні.
Тобто Олександр Шахов просто повинен вийти на свободу. В іншому випадку Швейцарія, і ті країни, які її підтримають, не будуть видавати Києву необхідних правопорушників. А в разі звернення через мене громадянина РФ Шахова до Європейського суду з прав людини, буде взагалі порушено питання про виключення України з Європейської конвенції з екстрадиції правопорушників ».
Автору також вдалося зв’язатися з головним обвинуваченим у справі про «Еліта-Центр» — засновником компанії Ігорем Циганка, який вже 6 років перебуває в слідчому ізоляторі на Лук’янівці. Він прокоментував можливий вихід на свободу Олександра Волконського.
Чому вас, Ігор, і Волконського можуть випустити вже в найближчу п’ятницю прямо із залу суду?
У жовтні 2008-го року зі Швейцарії на вимогу української влади, Олександра Волконського (він же Шахов) екстрадували в Україну за ст. 191 ч. 5 (розкрадання). Пізніше йому «додали» ст. 255 (створення злочинної організації). Обидві ці статті (сто дев’яносто перша і 255-а) були закриті в подальшому. За відсутністю складу злочину. Після цього в Україні поставили йому зовсім інші статті, жодна з яких не була погоджена зі Швейцарією.
А це обов’язково?
За законом прокурор повинен був вести переписку зі Швейцарською стороною і отримати дозвіл на порушення нової кримінальної справи. Нагадаю: нова стаття — це «новий злочин» — і іншого законодавець не передбачає. А оскільки справа знаходиться в суді, то, згідно зі ст. 248 КПК: «За наявності обставин, передбачених ст. 6 цього кодексу, суддя своєю постановою закриває справу, скасовує запобіжні заходи, заходи забезпечення цивільного позову, конфіскації майна і т.д. Тобто, швейцарський адвокат може домогтися не тільки звільнення Волконського і Циганка, але і вплинути на репутацію України в плані екстрадиції затриманих злочинців з інших країн в Україну.
Афера, справді, грандіозна, аналогів в Україні просто немає, — так в чому ж конкретно звинувачують саме вас?
Насправді я не можу зрозуміти, чому відповідати повинен я, і чому в ізоляторі ось вже 6 років тримають саме мене. Все-таки організував крадіжку не я. Більше того — саме мене одного й обікрали. Так, я засновник цього підприємства, але до мене не було претензій на протязі багатьох років, поки я будував. І ось в один дуже нехороший день з’являється в Києві людина з Росії, яка на перший погляд виглядала розумною, талановитою і порядною, і пропонує в скрутну у фінансовому плані для нас хвилину свою допомогу.
Що він вам запропонував?
Він просто викуповує в мене право на будівництво деяких об’єктів, і замість грошей пропонує 68 квартир в одному єдиному споруджуваному будинку на вулиці Шмідта. Чому я повинен був не погоджуватися? Гроші вкрав невідомо хто. Насправді ж обікрали мій бізнес.
Кажуть, що ваш адвокат приготував суду великий сюрприз?
Так, це може багато кому не сподобатися, але зате це буде справжнім виходом з «патової ситуації», що склалася навколо повернення квартир постраждалим киянам. Спочатку мене затримали, показали всій країні і заявили, що затриманий головний підозрюваний. І це притому, що я виступав у пресі, намагався щось зробити, щоб виправити ситуацію. Зрозумійте, це ж мій бізнес, моя честь бізнесмена, а мене хапають — і на 6 років вирішення питання з клієнтами «Еліта-Центр» зависає в повітрі, наче мильна бульбашка, і він лопнув би вже давно, якби не нові обставини.
Вас звинувачували в махінаціях на 440 мільйонів гривень, потім на 220, — хіба цього мало для затримання?
А хто сказав, що ці гроші вкрав я? Ніхто! Так чому мене тримають тут? Чи не думаєте ви, що комусь дуже вигідно мати живого обвинуваченого, та ще в камері? Насправді пропало більше 110 мільйонів, але тільки не гривень, а доларів! Де вони? Багато хто зараз вважають, що їх уволок за бугор Волконський. Але тоді цей тридцятирічний хлопець просто вундеркінд. Ви уявляєте як такі гроші переправити за кордон, щоб не залишити слідів ні в банку, ні в паперах. Так, частинами можливо, та налом теж, але це ж настільки ризиковано, що жоден шахрай, навіть самий тупий, таким чином не вчинив би.
Де зберігалися гроші?
У банку недавнього мера Києва. Звичайно, одержати дозвіл від керівництва «Правексу», де зберігалися майже всі гроші, можна було б. Втім, я не сумніваюся, що в ході слідства перевірявся і цей хід. І за нинішньої непопулярності Черновецького будь-який бруд сплив би, як пити дати. Видно підхоплювати просто нічого.
А ви як вважаєте, де ці вкрадені 110 000 000?
А грошики то могли просто і не залишати на території України. Могли легошенько так собі осісти на рахунку або конкурента, або пузатого дядечка з величезним досвідом у таких аферах. Після такої можливої ​​нісенітниці роздути скандал — просто плановий захід. Ви знаєте, до речі, як скоро в офісі фірми «Прогрес», яка займалася перепродажем квартир (а не ми, до слова, не «Еліта-Центр»), виявилися натовпи обурених людей? Це сталося в лічені години, ніби на замовлення.
Ви намагалися сховатися?
Та ви що!? Я не ховався до затримання, не шукав захисту, я шукав можливості допомогти людям і свому бізнесу. Виходив на пресу, що, напевно, і зіграло на користь мого затримання. Коли мене випустили наприкінці весни 2006 року на підписку, я не пропустив жодного допиту. І, зауважте, не фігурую в цій справі головним, але залишаюся за гратами, бо хтось повинен сидіти. Фактично вітчизняна Феміда тримає мене заручником. 20 червня того ж року мене знову затримують під час допиту і звинувачують у несплаті податків, а вірніше, «не подання декларації» за статтею 212, ч. 3. Хоча в момент, коли потрібно було подавати документ у податкову, я знаходився в СІЗО. Але ж є стаття, яка говорить, що людина, що знаходиться під слідством, звільняється від заповнення декларації. Хіба це не захоплення заручника на державному рівні?
Вас затримували двічі: з чим це пов’язано?
Наступне затримання 7 липня відбулося прямо в залі апеляційного суду, який постановив, що у змісті мого утримання під вартою сенсу немає. Коли мені стало погано, підскочив тиск, загострилася виразка, а я язвенник багато років, вони навіть не хотіли впускати «швидку». Правоохоронці виокремили «економічну статтю» в окрему справу і вирішили затримати мене по ній, раз по основній статті «за шахрайство» засадити не виходить. Хоча 212-а за тяжкістю менше, ніж 190-а, по якій апеляційний суд мене випустив на підписку. У підсумку, вирішили, що моя особа не встановлена ​​і затримали з цієї причини. Спочатку на 72 години, потім 10 діб. Словом, як у нас вміють затримувати людину до нескінченності. Затримали за актами Подільської районної податкової інспекції, які складалися з 20 червня по 1 липня, поки я знаходився в СІЗО. І ці акти послужили підставою порушенням окремої справи.
Чому так відбувалося, як ви вважаєте?
У них немає перспективи по 190 статті, тому шукають інші зачіпки. Сенс мене затримувати? У тому, що я вже на той момент просидів майже 6 років і якщо я не винен, то за це утримання в СІЗО хтось повинен відповісти погонами. Наші правоохоронці розуміють, що тоді вони зробили це не законно, але ж це був указ зверху, і зараз потрібно рятувати честь мундира.
Ви вважаєте, що Вас підставили правоохоронні органи?
Придумають вони якусь невідповідність у документах — і «шиють термін за відсиджене», або не умовно. За рік ті, хто вкрав мільйони, раз 100 могли перевести їх на які завгодно острова. А за 6 років? .. Кажу вам: комусь це вигідно — тягнути зі мною «резину», звинувачуючи того, хто хоч щось намагається зробити. Кому вигідно? А скажіть, чому Київська держадміністрація не надішле на засідання суду свого представника, якщо вона фігурує в справі, як одна зі сторін? Тепер уже всім ясно, що без влади ми не зможемо забезпечити квартирами всіх потерпілих. Так тягніть до суду КМДА. І не тільки нинішню, але й Омельченка теж. За кого все це було? При ньому. Дали лідерам «ошуканих» по квартирі, і думають, що все — заспокоїли. А інші сидять і не вірять, що щось колись зміниться.
Як саме ви пропонуєте допомогти людям?
Моя частка в цій справі — 68 квартир на вулиці Шмідта, де будівництво не завершене. Цей будинок я добудую самотужки, тобто віддам квартири тим, кому продав. Що стосується інших об’єктів, проданих Волконським, де будівництво навіть не починалося, то без держави не обійтися, і я буду активно боротися за те, щоб справу не спустили з рук. Думаю, що Волконський теж буде співпрацювати з потерпілими. Якщо його раптом швейцарський суддя допоможе звільнити.
Звичайно, ви можете це обіцяти, перебуваючи в СІЗО, але ж і правоохоронні органи враховують, що і ви можете сховатися, вийшовши на свободу …
Але не зник, коли мене випускали. Навпаки — йшов до людей, намагався щось робити. Втім, хто може отримати користь від того, що я тут, в тюрмі? Постраждалі, суспільство, конкуренти, чи, може, український будівельний ринок? Як я сказав на початку, мій адвокат володіє незаперечними доказами, і він таки представить їх суду, і ви зможете на власні очі переконатися, що від мене буде більше користі на волі.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>