Право на пільгове кредитування ОСББ отримають за рахунок коштів Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробило проект постанови Кабміну, згідно з яким об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) отримають право на пільгове кредитування за рахунок коштів Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Як пише Комерсант-України, кредити мають бути спрямовані на реконструкцію, капітальний та поточний ремонт об’єктів житлово-комунального господарства. У бюджеті на 2012 рік для реалізації програми пільгового кредитування передбачено 40 млн. грн.

Кредити ОСББ видаватимуть терміном до десяти років під 3% річних. Перший внесок повинен становити не менше 15% вартості проекту, що фінансується за рахунок коштів місцевих бюджетів. Відбір проектів буде здійснювати МінЖКГ.

Нагадаємо, сьогодні в Україні в 10% житлових будинків створені і діють об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунальних послуг Анатолій Близнюк.

«На перше листопада кількість ОСББ сягнула майже 14 тисяч — 13 817 об’єднань. Це 10% від числа всіх багатоквартирних будинків в країні. Ми десь на п’ять відсотків відстаємо від запланованого показника, проте слід розуміти, що ОСББ створюються не для «справної цифри» та виконання плану, а для реального реформування сфери систем життєзабезпечення», — сказав Анатолій Близнюк.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>