Комітет ВРУ з питань земельних відносин та аграрної політики встановив новий ліміт площі земділянок сільгосппризначення, яка може орендуватися однією особою, на рівні 10 відсотків на території одного району, і не більше ста тисяч гектарів на території України.

Раніше норма для однієї особи, фізичної чи юридичної, не дозволяла орендувати понад 6 тисяч гектарів в одному районі і більше п’яти відсотків земель сільгосппризначення в області.
На сайті ВР повідомляється, що в середу профільний комітет завершив роботу з розгляду поправок до законопроекту № 9001-д про ринок земель і рекомендував Верховній Раді прийняти його в цілому.
У документі передбачено, що суб’єктами земельного ринку України є фізичні особи (громадяни України), держава та територіальні громади.
Тут же вказується, що в приватній власності фізособи можуть перебувати земельні ділянки, призначені для ведення сільськогосподарського товарного виробництва, фермерського господарства чи особистого селянського господарства площею, не перевищуючи 100 гектарів.
У законопроекті є норма, яка стверджує, що перехід права власності на земельну ділянку сільгосппризначення не може скасовувати права оренди на неї.
Інтереси держави на цьому ринку буде представляти Державний Зембанк.
Прес-служба Міністерства продовольства та аграрної політики заявила, що даний законопроект знаходиться на порядку денному засідання парламенту, яке пройде 12 січня, хоча багато хто впевнений, що рішення про розгляд законопроекту на засіданні приймуть лідери парламентських фракцій.
На думку міністра аграрної політики Присяжнюка, доопрацьований законопроект врахував критику і провладних, і опозиційних партій.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>