Плюси і мінуси ОСББ

-1+1 (+1 rating, 1 votes)
Дата 17.01.2012, категорія: Новини ринку нерухомості України, автор: ,

Харківські багатоповерхівки, які зараз перебувають у комунальній власності, планують передати мешканцям. Кожному будинку, де побажають створити ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), у мерії обіцяють видати 50 000 грн. , А КП «Горліфт» обіцяє безкоштовно замінити в таких будинках застарілі підйомники. «Сегодня» з’ясувала, яку вигоду отримають харків’яни, якщо самостійно опікуватимуться власними під’їздами.

Плюси Одним з переваг ОСББ, яке відзначають чиновники, є те, що мешканці самостійно можуть встановлювати тарифи, укладаючи договори на обслуговування будинку з комунальними чи приватними структурами. «Ми знайшли підрядника, який вивозить наше сміття за цінами нижче, ніж заплатять у цьому місяці жителі будинків, які знаходяться у віданні міста. Якщо у комунальників тариф 9,5 грн з людини, то у нас не більше 4 грн», — розповіла нам голова ОСББ «Авангадрд-2″ на вул. Дерев’янко, Галина Панова.

Крім того, мешканці будинків, які не належать місту, можуть заощадити також на холодній воді та опаленні, встановивши лічильник. У цьому випадку, нарахування буде проводитися не за загальними нормами — 11,1 куб. м на одну людину, а рівномірно ділитися на всіх мешканців будинку.

«Кілька років тому ми встановили в будинку лічильник на тепло, який окупився за один сезон. Ось минулого місяця за трикімнатну квартиру площею 67 кв. М я заплатив 360 грн, а за розцінками КП» ХТМ «мені довелося б віддати 430 грн. Крім того, ми платимо тільки в опалювальний період, тому тільки на теплі я економлю на рік майже 900 грн «, — розповів нам екс-голова РК» Галактика-1 «Олександр Павленко.

Ще одна перевага — своя квартплата, яка найчастіше нижча, ніж тариф, встановлений КП «Жилкомсервіс». «У нас в 9-поверхівці з ліфтом вартість квартплати всього 1,4 за квадрат. Сюди входить зарплата керівника, бухгалтера, двірника та столяра. Фонд оплати праці у нас всього 1500 грн на чотирьох», але мешканці піднімати квартплату не погоджуються «, — каже керуюча ОСББ на вул. Космонавтів Світлана Гюружіян.

Мінуси Незважаючи на промовисті цифри, керівники ОСББ в один голос заявляють, що економити заважають монополісти. «Більшість послуг у нас надають комунальні підприємства, тому, наприклад, на гарячій воді та водовідведенні заощадити неможливо — доводиться платити за єдиним тарифом. У нашому районі така ж ситуація і з вивезенням сміття», — розповідає Олександр Павленко.

Ще одна складність, з якою стикаються мешканці ОСББ, — ремонт за свій рахунок. «Якщо у нас протікає дах або порвались труби, додатково збираємо гроші і наймаємо підрядника. ОСББ вигідно для нових будинків, а нашому будинку вже близько 30 років, тому для нас це мука. Приміром, дах нам обійшлася в 150 000 грн, ремонт каналізації — 40 000 грн, а держава списала нас з рахунків і нічим не допомагає «, — говорить Галина Панова.

Як створити ОСББ

Щоб створити ОСББ, необхідно зібрати підписи всіх мешканців будинку під заявою про згоду створити суспільство. Потім на загальних зборах прийняти статут і звернутися з протоколом зборів до державного реєстратора, розповіли нам в мерії. Після отримання реєстраційного талона потрібно зареєструвати об’єднання в управлінні статистики, соцфондах і податковій адміністрації, потім — отримати печатки та відкрити поточний рахунок у банку. Далі, мешканцям варто найняти керуючого або вибрати голову з числа мешканців.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>