На думку багатьох експертів, кредити на придбання житлової нерухомості будуть дорожчати і в 2012 році. Вони вважають, що розмови про позитивні перспективи в цій галузі передчасні.

«У найближчій перспективі тенденція збільшення процентних ставок по іпотеці збережеться (очікується збільшення ще на 2-2.5 процентних пунктів)», — стверджує Олександр Борщевич, глава департаменту іпотечного кредитування банку ВТБ.
Однак на весь рік давати прогноз експерти утримуються, хоча, на їхню думку, сьогодні не видно передумов, які говорять про швидке відновлення ринку іпотеки. «Прогнозувати щось зараз неможливо. Кількість чинників, що впливають на економічну ситуацію в Україні, надто велика, саме вони будуть впливати і на банківський сектор », — вважає Андрій Осипов, голова департаменту підтримки та розвитку роздрібних кредитів банку« Хрещатик ». «Наявна на даний момент інформація, принаймні, до відновлення кредитної активності та підвищення платоспроможності населення, а також врегулювання ризиків, що відносяться до повернення застави по іпотеці, говорить про те, що давати оптимістичні прогнози стосовно даного сегмента ринку в 2012 році не доводиться» , — вважає Ігор Шумицький, глава відділу маркетингу роздрібного бізнесу банку VAB.
Більшість експертів говорять про те, що банки будуть не тільки підвищувати процентні ставки. Слід очікувати жорсткості інших умов іпотечного кредитування. «Згортання іпотечного кредитування малоймовірно, проте значне його обмеження цілком ймовірно. Це може статися через ускладнення умов кредитування іпотеки (зростання процентних ставок, зменшення термінів видачі кредитів, збільшення розміру внеску позичальника, посилення методики оцінки його кредитоспроможності) », — говорить Борщевич.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>