На початку 2012 року в сфері нерухомості України було зроблено багато прогнозів і ставок. Про те, що ж змінилося на ринку житла в грудні 2011-го і чи варто купувати і (або) орендувати нерухомість у першому місяці року.

Ринок нерухомості України: що дасть нове законодавство?

Перш, ніж говорити про тенденції ринку нерухомості в деяких великих українських містах, слід згадати про деякі законодавчі нововведення. Йдеться про ті які набирають чинності з 1 січня 2012 року нові правила реєстрації прав власності. Деякі експерти вже встигли заявити, що такі зміни можуть призупинити активність ріелторів по всій Україні через можливе подорожчання актів реєстрації.

Якщо в грудні 2011 року права власності та користування всією нерухомістю, крім земельних ділянок, реєструвало Бюро технічної інвентаризації (БТІ), то з січня 2012 року реєстрація всіх майнових прав на нерухомість, включаючи і землю, буде передана органам юстиції, а саме — Державної реєстраційної службі.

Країна поки що не встигла повністю відчути на собі нововведення. Тому говорити про вплив цих нових законодавчих ініціатив на ринок нерухомості поки рано. Тому варто проаналізувати дані ринку нерухомості в різних містах України.

Харків: впали продажі, а вартість оренди — колишня

У порівнянні з груднем 2011 року, в січні 2012-го в Харкові на 6,05% зменшилася кількість виставлених на продаж об’єктів нерухомості. Мова йде як про «первинку», так і про вторинний ринок нерухомості. А кількість покупців при цьому залишається на колишньому рівні.

Згідно з даними АН «Місто», середня вартість 1 кв. м вторинної нерухомості в Харкові за останній місяць не змінилася, залишаючись на рівні 954,97 $ / кв.м.

Найдешевше житло при цьому продається за $ 25 тис. Це однокімнатна квартира на вторинному ринку з ремонтом в районі Сортування.

Визначити середню вартість квадратного метра на первинному ринку Харкова досить складно, як зазначають експерти, вона коливається в районі до 8000 гривень.

Що ж стосується ринку оренди квартир Харкова, то й тут спостерігається зниження. У порівнянні з груднем 2011-го кількість виставлених варіантів оренди житла зменшилася на 5,95%.

Сама ж вартість оренди квартир в Харкові не змінилася. Середня ціна оренди 1-кімнатної квартири, згідно з даними АН «Місто», в центрі міста становить 2810 гривень щомісяця, 2-кімнатної — 3417 гривень на місяць.

Ціна оренди житла у спальних районах Харкова також практично не змінилася, у січні 1-кімнатну квартиру знімали в середньому за 2200 гривень, а «двушку» — за 2600 гривень на місяць.

Київ: найдешевше житло на «вторинці» коштує 20 тис. доларів

Столичний ринок нерухомості практично не відчуває на собі ніяких змін. Тут, здається, завжди популярна як оренда, так і купівля-продаж житла на первинному і вторинному ринках.

У січні 2012 року, в порівнянні з груднем 2011-го, особливих змін також не спостерігається. Тим не менш, були встановлені деякі важливі тенденції.

Народ воліє купувати квартири в новобудовах, але обманних схем і забудовників з поганою репутацією намагаються уникати, навіть якщо квартира і виставляється на продаж за символічні гроші.

Середня вартість квадратного метра на первинному ринку Києва варіюється від 1000 до 3000 доларів, є і дорожче. Найбільше забудовується Лівий берег, але і Правий не поступається, що, до речі, і погано, і добре одночасно. З одного боку, відбувається масова забудова історичного центру міста, а з іншого, — модернізація столиці та заміна вітхих будинків сучасними новобудовами.

Найдешевше житло на вторинному ринку Києва коштує 20 тис. доларів. Це — кімната в комуналці на вул. Новопирогівській (Корчувате). Площа — 13 кв. метрів, житловий стан. Поруч паркова зона, Дніпро.

Трохи дорожче, за 35 тисяч «зелених» можна придбати 1-кімнатну квартиру на вул. Дінця (Солом’янський район). Житло вимагає ремонту, загальна площа — 32 «квадрата».

Вартість же самого дорогого житла у столиці як на первинному, так і на вторинному ринку, досягає декількох мільйонів доларів.

Рівень оренди в столиці за останній місяць не впав, але і не виріс. У зв’язку з величезною кількістю приїжджих, сектор знімання-здачі нерухомості в Києві навряд чи втратить свої позиції. Найчастіше знімають 1-кімнатні квартири, середня вартість такої оренди — 3000-3500 гривень щомісяця.

Львів: ціна «квадрата житлового» зростає

Як відзначають ріелтори, в 2011 році, аж до грудня, спостерігалося зниження цін, як на покупку, так і на оренду нерухомості в Західній столиці. А в 2012 році, починаючи вже з січня, експерти прогнозують стабілізацію і зростання цін на нерухомість у Львові.

Середня вартість покупки «житлового квадрата» тут становить $ 1420. У порівнянні з минулим роком, як уже говорилося вище, відбулося зростання цін, вплинуло на це, головним чином, збільшення попиту на 1-кімнатні квартири.

Згідно з даними порталу Neboscreb.com.ua можна відзначити наступні тенденції в динаміці львівських цін на житлову нерухомість:

- Сихівський район — вартість житла з початку року зросла тут з $ 1166 до $ 1184 за кв. м;

- Шевченківський район — вартість житла з початку року зросла тут з $ 1228 до $ 1248 за кв. м;

- Залізничний район — вартість житла з початку року зросла тут з $ 1255 до $ 1276 за кв. м;

- Личаківський район — вартість житла з початку року зросла тут з $ 1307 до $ 1312 за кв. м;

- Франківський район — вартість житла з початку року зросла тут з $ 1391 до $ 1408 за кв. м;

- Галицький район — вартість житла з початку року зросла тут з $ 1821 до $ 1823 за кв. м.

Офісні приміщення України: оренда зростає, продажі — падають

Тенденції на ринку офісних приміщень, як не дивно, залишаються практично однаковими на території всієї України. Більш того, в цій сфері все відносно стабільно цілий рік.

Як і в грудні 2011-го, перший місяць 2012-го року показав, що в 99% випадків офісні приміщення здають в оренду, а попит на покупку офісів дуже низький. Дана тенденція досить стурбувала фахівців. Так, Денис Черненко, заступник керівника відділу офісної нерухомості компанії DTZ-України, зазначив, що на продаж виставляють дуже багато офісів, але на них елементарно немає попиту.

«На сьогоднішній день досить багато офісних приміщень пропонується на продаж, але компанії не бачать сенсу вкладати гроші в такий актив. Вони воліють направляти їх на інші потреби, а офіси орендувати », — розповів Черненко.

До речі, за весь минулий рік у столиці, за словами експерта, було укладено всього 1-2 якісні операції з продажу офісних приміщень. А найбільшим «робочим» придбанням стала покупка студією «1 +1» БЦ «Щекавицький».

У січні 2012 року масштабних офісних покупок в українській столиці помічено не було. Це стосується й інших великих українських міст: купують рідко, орендують — часто. Єдине, що в цьому плані відрізняє Київ від, скажімо, Львова чи Донецька — це ціни на купівлю «офісного метра».

Так, згідно з даними консалтингової компанії SV Development, найдешевший «столичний робочий метр» (вторинна нерухомість, а не бізнес-центр) можна придбати в Святошинському районі столиці — в середньому за $ 1602/кв. м, а найдорожчий, як і грудні 2011 року, в Печерському районі — із середньою вартістю в $ 3148 за метр квадратний.

Тим не менше, якщо порівнювати цінову політику на покупку офісів у Києві за період грудень-2011 і січень-2012, то, згідно з даними вищезгаданої консалтингової компанії SV Development, тут є такі зміни:

- Печерський район — зниження на 0,13% (на $ 4) до $ 3 148/кв. м;

- Шевченківський район — зниження на 0,58% (на $ 16) до $ 2726/кв. м;

- Подільський район — зниження на 0,25% (на $ 6) до $ 2440/кв. м;

- Голосіївський район — зростання на 0,19% (на $ 4) до $ 2143/кв. м;

- Оболонський район — зростання на 0,25% (на $ 5) до $ 2019/кв. м;

- Дніпровський район — зростання на 0,12% (на $ 2) до $ 1705/кв. м;

- Солом’янський район — зростання на 0,06% (на $ 1) до $ 1702/кв. м;

- Деснянський район — зниження на 0,12% (на $ 2) до $ 1670/кв. м;

- Дарницький район — зростання на 0,24% (на $ 4) до $ 1638/кв. м;

- Святошинський район — зростання на 0,31% (на $ 5) до $ 1602/кв. м.

Як бачимо, у столиці найдешевший «офісний квадрат» можна придбати в середньому за $ 1602, в той час як в ще одному великому регіональному центрі Донецьку офісні приміщення в середньому продають за $ 1300/кв. м.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>