Профільний комітет продовжив розгляд порівняльної таблиці до другого читання законопроекту «Про ринок земель»

Після вступу закону про ринок земель в силу всі договори оренди повинні залишатися дійсними до моменту їх завершення. Про це йшла мова під час засідання парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.
Як повідомляє прес-служба апарату Верховної Ради, напередодні комітет продовжив розгляд порівняльної таблиці до другого читання законопроекту «Про ринок земель» (№ 9001-д).
Зокрема, обговорювалися положення документа щодо граничних розмірів земельних ділянок, які можуть перебувати у приватній власності та в оренді фізичної особи. Законопроектом пропонується встановити, що у приватній власності однієї фізичної особи можуть перебувати земельні ділянки, призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, особистого селянського господарства, фермерського господарства загальною площею не більше 100 га.
Планується також визначити, що до загальної площі земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у власності одного громадянина України включається площа земельних ділянок, якими цей громадянин має на праві спільної часткової власності. Пропонується не поширювати цю норму на членів сім’ї та родичів власника (діти, батьки, рідні та двоюрідні брати і сестри, дідусь, бабуся, дядько і тітка, племінники).
При обговоренні зазначалося також, що площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка може перебувати в оренді однієї людини, не може перевищувати 6000 га сільськогосподарських угідь на території одного району і не більше 5% площі сільськогосподарських угідь на території області.
Голова комітету Григорій Калетник зазначив, що після вступу закону в силу всі договори оренди повинні залишатися дійсними до моменту їх завершення.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>