Ви робите гроші, якщо займаєтеся будівництвом енергоефективних будівель, в іншому випадку ви відстанете від своїх конкурентів.

У цьому глибоко переконаний член національної ради США по екологічним стандартам містобудування (LEED) Джеррі Юделсон, якого американці називають «дідусем зеленого будівництва».

У журналі Builder Юделсон опублікував список основних трендів «зеленого» будівництва в 2012 році, яке буде продовжувати рости у всьому світі.

Незважаючи на кризу в будівельній галузі, все більше будівель і нових будівельних проектів проходять LEED-сертифікацію. На сьогоднішній день в світі налічується більше 90 національних рад «зеленого» будівництва, і LEED-проекти були зареєстровані в 161 країнах. У минулому році 44% від загального числа реєстрацій LEED були за межами США. А системи сертифікації екологічного будівництва LEED, BREEAM і Green Star стали враховувати стандарти один одного.

Також швидко набирає обертів сертифікація на «зелене» технічне обслуговування будівель і споруд (LEED-EBOM), яка в 2011 році зросла у США на 18%. Готелі, лікарні та торгові центри рухаються в одному напрямку: починають встановлювати на дахах будівель сонячні панелі.

Складнощі з постачанням води є загально масштабні через інфраструктурні проблеми та зростання чисельності населення, тому, на думку Юделсона, використання дощової води стане більш поширеним.

Буде набирати обороти і будівництво будівель Zero-Net-Energy (з нульовим енергоспоживанням). Але фахівець відзначає, що найкраще це працює на 2-4-поверхових будинках, які використовують 30-35 кВТ на квадратний фут на рік.

Вимога розкриття інформації про використання будівлями енергії вже популярно в Європейському Союзі та Австралії, але в США все тільки починається. Так, з 1 квітня цього року в Сіетлі вимагатимуть розкрити показники використання енергії будівель площею більше 10 тис. кв. футів (більше 900 кв. метрів), а до будівельників Каліфорнії цю вимогу почнуть пред’являти з 2013 року.

І це, безумовно, вплине на ринок нерухомості, тому що у потенційних орендарів буде можливість порівнювати витрати на електроенергію у різних будівлях.

Global Carbon Ratings — Глобальний рейтинг вуглецю — залишається стандартом для країн, і представляє особливий інтерес для глобальних компаній з управління майном.

А управління будівлями поступово переходить на бездротові датчики, які дозволяють контролювати функціонування всіх систем об’єкту нерухомості краще, ніж за допомогою менеджерів. До того ж, можна швидше знайти та усунути проблеми, і робити це віддалено.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>