Ціни на житло в 2012 році не зміняться, а от в економ-сегменті очікується збільшення кількості продажів на 30%, у тому числі за рахунок іпотечних програм, пише «Обозреватель». Такий прогноз дав керуючий директор компанії APRA Real Estate Михайло Артюхов.

На його думку, ринок нерухомості України потребує іпотечний продукт, який здатний істотно стимулювати зростання попиту на житло.
При цьому, як зазначає голова ДІУ Віктор Миргородський, в 2012 році ставка за іпотечними кредитами ДІУ знизиться. Він зазначив, що випуск корпоративних облігацій, який був запланований до реалізації до кінця 2011 року, був відкладений у зв’язку з планами установи знизити іпотечні ставки по кредитах від банків-партнерів хоча б на 1% в 2012 році.
«На жаль, на сьогоднішній день наші плани, які ми планували реалізувати до кінця року, поки відкладаються, оскільки ситуація на фінансовому ринку на даний момент складається не кращим чином. За останні два місяці вартість грошових ресурсів на ринку різко зросла, тому виходити зараз на ринок облігацій нам немає сенсу », — вважає він.
На думку Миргородського, у нашій країні дійсно є дуже великі можливості для розвитку іпотечного кредитування, для розвитку ринку житлового будівництва, адже у нас дуже великий відкладений попит. «На душу населення ми в два рази менше забезпечені житлом, ніж Європа, і в три рази менше, ніж Америка», — сказав глава ДІУ.
В цілому ж, прогнози експертів щодо можливості отримання кредитів від ДІУ помірно оптимістичні. Співпраця з ДІУ дозволяє банкам пропонувати іпотечні кредити за зниженими відсотковими ставками і на тривалі терміни, а, значить, залучати більше клієнтів. Тому, як говорять аналітики, кількість банків, які реально кредитують за програмами іпотечного кредитування з ДІУ, буде зростати.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>