Фахівці ринку нерухомості підбили підсумки року. Як виявилося, харків’яни мало купували житла для себе, в основному тут же здавали придбання в оренду, пише КП в Україні.

Попит зростав, пропозиція скорочувалося

2011 харківські рієлтори не без оптимізму іменують «посткризовим». Найяскравішою тенденцією, яку відзначили всі опитані нами експерти, стало вкладення грошей у нерухомість замість оформлення банківських депозитів.

Найбільше харків’яни купували малосімейки, комуналки, однокімнатні квартири, говорить голова комітету з нерухомості, інвестицій та стратегічного розвитку харківської філії Європейської бізнес-асоціації Ігор Балака.

- Багато людей відчули дно ринку і почали купувати нерухомість не стільки для свого проживання, скільки для вкладення грошей, — розповідає Ігор Балака. — Але, не встигнувши її придбати, вже просили поставити на оренду.

За словами директора консалтингової компанії Олексія Попова, найбільша купівельна активність почалася в нестандартний літній час — з липня-серпня, до цього моменту харків’яни «спали».

- Можна пояснити такий попит і наближенням Євро-2012, і загрозою дефолту, і тим, що депозитні ставки в банках стали знижуватися, — пояснює Олексій Володимирович.

Але на тлі підвищеного інтересу до дешевих квартир скоротилася їх пропозиція — у нестабільній економічній ситуації люди перестали бачити сенс у продажі житлоплощі.

Житло біля «Металіста» не скуповують

3- та 4-кімнатні квартири в 2011-му не користувалися особливим попитом, і ціни на них за рік практично не змінилися.

- Що стосується елітної нерухомості, цього року в Харкові купили два дорогих об’єкта — за більше ніж 100 тисяч доларів кожен, — каже Ігор Балака.

Незважаючи на наближення Євро-2012, фахівці не помітили ажіотажу навколо квартир в епіцентрі футбольного дійства — в районі стадіону «Металіст». Як і раніше максимальний попит на квартири в спальних районах — на Олексіївці, Павловому Полі, Холодній Горі, Салтівці.

- Звичайно, купувалося житло біля стадіону, але це не була тенденція, — уточнює Ігор Балака. — Є кілька сіток з оренди квартир у Харкові, в кожній близько 20 — 25 квартир. І збільшення цих сіток не було, хоча вже близько 50 — 60% здані в оренду на період Євро-2012.

За словами експерта, люди розуміють, що купувати квартиру в цьому районі невигідно, тому що в місті пройде всього три матчі.

У 2012-му ціни знову впадуть?

Прогнози на нинішній рік експерти будують, виходячи з двох факторів. По-перше, з усіх боків звучать негативні прогнози щодо економічної ситуації в світі і в Україні.

- На цьому тлі у нас з’явився незначний розрив між попитом і пропозицією: власник піднімає ціну, а купівельна спроможність не дуже висока, — пояснює Олексій Попов. — Ажіотаж стався, і ринок трохи підвівся. Але розрив між пропозицією і попитом збільшився, і ринок може знову повернутися до мінімуму.

Якщо раніше однокімнатна квартира коштувала, наприклад, 31 — 35 тисяч гривень, зараз вартість піднялася до 40, а купівельна здатність залишилася на тому ж рівні.

Недорога «первинка» теж популярна

Харків’яни в 2011-м досить активно купували житло економ-класу в новобудовах, відзначають експерти. При цьому придбання робили як за свої гроші, так і за допомогою розстрочки, запропонованої забудовником, або в кредит.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>