23 грудня 2011 в центрі Херсона планували відкрити ТРЦ «Суворовський», будівництво якого веде місцева продуктова мережа — «Оскар». Проте на даний момент зведено всього 5 поверхів комплексу (з 6-ти запланованих), а відкриття так і не відбулося.

Більше того, рішенням Державної архітектурно-будівельної інспекції введення комплексу в експлуатацію чергами був заборонений, аргументуючи рішення тим, що на рівні проекту гіпермаркет був заявлений як цілісний комплекс, без передбаченої почергової здачі.
Відзначимо, що скандально почавшись, будівництво ТРЦ «Суворовський» може стати черговим довгобудом. Причин для цього багато: проблеми з дозвільною документацією, недолік фінансування, численні конфлікти навколо будівництва і висока заборгованість перед постачальниками мережі «Оскар». Серед городян ходить чутка, що споруджуваний ТРЦ може … провалитися під землю. Незважаючи на гадану абсурдність подібних чуток, можливо, вони не позбавлені підстав.
По-перше, будівництво ведеться в історичному центрі міста, пронизаному багатокілометровою мережею занедбаних катакомб. Тому в цих місцях, ніколи не будували великовагових, сучасних будівель. По-друге, за інформацією депутата міської ради Херсона Віталія Богданова, будівництво ведеться з дуже серйозними порушеннями. Масивна шестиповерхова будівля будівництва «посаджена» на старий фундамент, який призначався для об’єкта в кілька разів менше нинішнього, і який розраховувався під незмірно менші навантаження. При такому масштабі тут повинні були забиватися палі, але, на жаль, використовується інший тип фундаменту, що може закінчитися, на думку депутата Віталія Богданова, дуже плачевно.
Можливо, побоювання депутата дещо перебільшені, але тим часом ДАБК вже кілька разів штрафувала недобросовісного забудовника і навіть відкликала дозвіл на будівництво ТРЦ. А міський прокурор Віктор Чаус виніс офіційний протест від 18.09.2011 на п.п.1.3 п.1 рішення Херсонської міської ради № 324 «Про надання Дозволу на розроблення землевпорядної документації Щодо оформлення права землекорістування». У документі прокурор вказує на безліч порушень при виділенні земельної ділянки та виносить офіційний протест проти незаконного будівництва. В результаті чого мер Херсона був змушений зняти питання по «Оскару» на сесії виконкому 20.12.11, без якого «Оскар» не зміг пролонгувати свої кредити.
З самого початку ця будова викликала безліч протестів, як серед городян, так і офіційних осіб і організацій. Громадськість міста обурена, тим, як безцеремонно і безжально знищили історичну ділянку Херсона, яка десятки років була улюбленим місцем відпочинку городян. Під будівництво ТРЦ «Суворовський» були знесені сходи — символ старого міста і пам’ятник героям Сталінграду, який сьогодні безгоспно валяється на одному з покинутих кладовищ. Цей скандал докотився до Москви, і в нього особисто втрутилися генеральний продюсер ОРТ Костянтин Ернст і заступник голови Держдуми Росії Володимир Жириновський. В. Жириновський зажадав розслідувати акт вандалізму, а херсонських бізнесменів Каруносов, які будують ТРЦ, оголосити в Росії персонами нон грата.
Можливо, заяви Володимира Вольфовича епатажні, але оптимізм це навряд чи додає. Для будівництва об’єктів подібного масштабу, потрібно мати не тільки бажання, але й спеціальні знання, досвід і фінансові можливості. А сьогодні постраждала вся торгова мережа «Оскар»: низька наповнюваність товарами, проблеми з поставками, випадки отруєння простроченими продуктами і величезні борги перед партнерами це далеко не весь перелік проблем, які стрясають мережу в останні місяці.
Сьогодні в «єдиному державному реєстрі судових рішень» можна знайти 112 справ, в яких постачальники мережі «Оскар» (Херсонський торговий дім-02), втомлені чекати власних грошей, змушені повертати їх через суд. У місті кажуть, що в черзі за боргами сотні підприємств, серед яких є дуже імениті бренди і компанії. У приймальні нардепа Катерини Самойлик навіть створено клуб ошуканих кредиторів «Оскара», що загрожує серйозними фінансовими проблемами забудовнику. Деякі позови до підприємства перевищують суми у 100 тис. грн.
Зв’язавшись зі скандальним будівництвом, господарі «Оскара» ризикують втратити все, що у них є, але, врешті-решт, це їхня власна справа. Однак куди тоді подіти їх недобудоване дітище — цей невеселий пам’ятник людської непорядності і зневажливого ставлення до рідного міста. На жаль, замість красивої і зеленої пішохідної зони, обласний центр ризикує отримати черговий заморожений «недобуд», яких уже й так предостатньо в Україні.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>