З 1 січня 2013 оформляти право власності на об’єкти нерухомості, видавати відповідні документи і реєструвати договір замість БТІ буде Укрдержреестр. За БТІ залишається лише їх безпосередня функція — нагляд за технічним станом об’єктів нерухомості (обстеження новобудов, надання висновків про їх відповідність при здачі будинку в експлуатацію). На вторинному ринку житла, бажаючи продати або подарувати своє житло, власникові не потрібно буде звертатися в БТІ.

Безпосередньо Державний реєстр прав на нерухоме майно є єдиною державною інформаційною системою, яка містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об’єкти та суб’єктів цих прав і адмініструється Міністерством юстиції України. За новим порядком реєстрації покупець із заявою повинен звернутися до державного реєстратора, додавши до неї правовстановлюючий документ і квитанцію про оплату послуг. Згідно з ч. 5 ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію Речовий прав на Нерухоме майно та їх Обтяження» державна реєстрація прав (або надання відмови) проводиться в строк, що не перевищує чотирнадцяти робочих днів.

Витяги з державного реєстру прав мають право отримувати власники нерухомого майна, спадкоємці (правонаступники — для юридичних осіб), особи, в інтересах яких встановлено обтяження, або їх уповноважені особи.

Якщо у випадку виявлення відсутності інформації про власника об’єкта нерухомості у Державному реєстрі прав, зацікавлена ​​особа має звернутися до державного реєстратора на загальних підставах, а в разі втрати правовстановлюючого документа на підставі положень ст. 392 Цивільного кодексу України — до суду за місцем знаходження об’єкту нерухомості.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>