З 1 січня 2012 року набуло чинності положення Податкового кодексу про податок на нерухомість, відмінну від земельної ділянки.

Таким чином, у згоді зі статтею 256 Податкового кодексу платниками нового податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості.

Базою оподаткування є житлова площа об’єкту житлової нерухомості, яка перебуває у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби на підставі даних Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою в наступних розмірах за 1 кв. метр житлової площі об’єкта житлової нерухомості:

для квартир, площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, площа яких не перевищує 500 кв. метрів, ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

для квартир, площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку становить 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

2 Коментарів до В Україні введено податок на нерухомість
  1. lutskrealty lutskrealty:

    «Оподаткування – це мистецтво общипати гусака так,
    щоб отримати максимум пір’я з мінімумом писку.»
    Кольбер, міністр фінансів при Людовику XIV

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>