Україна замовила все обладнання, необхідне для будівництва в Харкові високотехнологічної ядерної установки — джерела нейтронів.
Про це, повідомив перший заступник голови Державної інспекції ядерного регулювання Михайло Гашев.
«Укладено всі контракти на поставку обладнання з Казахстану, Російської Федерації та Китаю. Навесні цього року ми повинні приступити до будівництва », — сказав Михайло Гашев.

Довідка. Наприкінці лютого 2005 року в Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» (ХФТІ) пройшла нарада за участю фахівців Аргонської національної лабораторії (США), присвячене проектування нейтронного джерела для прискорювача електронів.

30 квітня в ХФТІ відбулися загальноміські громадські слухання на тему «Будівництво на території ННЦ ХФТІ дослідної ядерної установки «Джерело нейтронів, заснований на підкритичній збірці, керований лінійним прискорювачем електронів».

18 травня 2011 рішенням сесії Харківської міської ради депутати схвалили розміщення в ХФТІ в П’ятихатках цієї дослідницької ядерної установки.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>