1. Перш за все необхідно ознайомитися з актуальними цінами на даний момент, для цього нам знадобляться різні аналітичні статті та огляди. Так само не зайвим буде переглянути численні оголошення щодо продажу та відповідні форуми по нерухомості.

2. Вивчити специфіку регіону передбачуваної покупки і поставити чітку мету. Мета повинна включати в себе: тип об’єкта, бажану вартість, терміни і найголовніше місце розташування. Вибираючи район, в якому знаходитиметься ваше власне житло, ви обов’язково повинні вибрати найкраще місце розташування. Заплатити більше грошей за ділянку у відмінному районі розумніше, ніж в гонитві за копійчиною вигодою оселитися в якомусь сумнівному місці. Далеко воно знаходиться від місця вашої роботи? Чи є поблизу ресторани, продовольчі і промтоварні магазини, банки? Яким буде вид з вікон. Ми рахуэмо, що значною мірою вибір повинен відбуватися інтуїтивно. Ви просто внутрішньо повинні бути впевнені в тому, що вибрали найкраще мысце. Тільки після цього можна приступати до пошуку.

3. Найбільш змістовні джерела інформації по об’єктах нерухомості ви можете знайти в інтернеті і газетах вашого міста.

4. Шукати житло слід за допомогою досвідченого ріелтора з нерухомості. Можна і не вдаватися до його послуг, але це все одно, що займатися лікуванням, не радячись з лікарем, або спробувати виграти справу в суді без адвоката. Ріелтори добре знають ринок житла, включаючи переваги і недоліки конкретних житлових будинків, специфіку ціноутворення, правові аспекти, а також усі деталі і подробиці практичної сторони справи. Ріелтори мають відповідний досвід і здатні захистити вас від помилок, які можуть коштувати вам тисячі, а в деяких випадках — і мільйони доларів, що значно більше винагороди, яку ріелтори візьмуть за свої послуги. Вони також заощадять ваш час, запропонувавши варіанти, що відповідають вашим вимогам. Для цього ріелтор повинен представляти ваші інтереси, а не інтереси продавця. Необхідно обговорити з ним його винагороду від угоди, а так само скласти договір про його відповідальність у випадку недобросовісності.

5. Оформлення.
Покупець повинен бути впевнений в тому, що представлені продавцем документи, що підтверджують його право власності, є справжніми і правильно оформлені, а також виключено право третіх осіб на дану квартиру і квартира звільнена від усіх видів обтяжень.

Правовстановлюючими документами (документами, що підтверджують належне сумлінне право власності продавця на квартиру) можуть бути:
- Свідоцтво про приватизацію квартири;
— Свідоцтво про право власності на квартиру;
— Договір дарування квартири;
— Договір купівлі-продажу квартири;
— Інвестиційний договір;
— Інші документи, що підтверджують юридичний факт власності на квартиру.
Юридичними документами, які підтверджують відсутність обтяження на квартиру, можуть бути:
- Виписка з реєстру про відсутність арешту на квартиру;
— Виписка з реєстру про відсутність застави на квартиру;
— Довідка про права власності на квартиру;
— Довідка про відсутність боргу за комунальні послуги;
— Довідка про відсутність боргу за телефон;
— Довідка про те, що власники квартири є дієздатними і не перебувають на наркологічному або психіатричному обліку;
— Рішення державних органів опіки та піклування про те, що майбутня угода не порушує конституційні права неповнолітнього;
— Нотаріально завірена заява про згоду другого з подружжя на продаж спільно нажитого майна.
Вищевказані документи дуже важливі при укладенні договору купівлі-продажу квартири, тому відсутність одного з них може привести до визнання даної угоди недійсною.
У судовій практиці відомі випадки, коли після придбання квартири і завершення дорогого ремонту угода визнавалася недійсною тому, що продавець квартири на момент укладання угоди перебував на амбулаторному лікуванні у психіатричній клініці. Відомо також багато інших випадків, що сталися внаслідок того, що покупець при укладенні угоди недооцінив важливість того чи іншого документа.
Відповідно до Цивільного кодексу України, договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна обов’язково укладається в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації. Такий договір вважається укладеним з моменту його державної реєстрації (статті 210, 640 ЦК України).
На момент нотаріального укладення договору купівлі-продажу квартири продавець повинен надати пакет таких документів (в оригіналах):
- Паспорт (або документ, що його замінює);
— Довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;
— Правовстановлюючий документ, що підтверджує право власності продавця на квартиру;
— Довідку-характеристику відповідного БТІ та реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна для відчуження квартири, яка діє три місяці з дня її видачі;
— Довідку з ЖЕКу про склад членів сім’ї та зареєстрованих в квартирі осіб;
— Довідку про відсутність заборгованості з оплати експлуатаційних витрат та комунальних послуг;
— Довідку підприємства зв’язку про відсутність заборгованості за оплату телефону і послуг міжміського телефонного зв’язку;
— Рішення державного органу опіки та піклування про те, що не порушені права неповнолітнього власника квартири у разі її продажу;
— Свідоцтва про народження неповнолітніх дітей;
— Довідку про те, що продавці не перебувають на наркологічному або психіатричному обліку;
— Нотаріально завірена заява про згоду другого з подружжя на продаж спільно нажитого майна.
Зі свого боку покупець надає наступний пакет документів (в оригіналах):
— Паспорт;
— Довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;
— Свідоцтва про народження неповнолітніх дітей, які після укладення договору отримають право власності на квартиру;
— Нотаріально завірена заява про згоду другого з подружжя на купівлю квартири.
Відповідно до цивільного законодавства, покупець зобов’язаний оплатити квартиру в формі, у спосіб та в розмірах, зазначених у договорі, а продавець зобов’язаний передати звільнену ним квартиру у строки та в стані, зазначеному у договорі. Однак покупці квартири, часто для того щоб знизити вартість оплати за нотаріальні послуги або розмір податкових відрахувань, вказують у договорі купівлі-продажу занижену (фіктивну) суму продажу квартири. Заниження вартості об’єкта нерухомості дуже ризиковано для покупця, оскільки в разі визнання недійсним договору купівлі-продажу, при здійсненні реституції, продавець і покупець отримають назад те, що вони передали один одному за договором купівлі-продажу. І в цьому випадку покупцеві буде дуже важко довести, що сума, передана ним продавцю за вартість квартири, становить значно більшу суму, ніж та яка вказана в договорі.

Обрати ріелтора який вам допоможе здійснити продаж або купівлю нерухомості, можна на нашому сайті у каталозі ріелторів http://rtop.com.ua/katalog-rieltoriv-makleriv/

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>