Якщо Ви вирішили придбати землю під будівництво, не знаєте з чого почати, і як не стати жертвою шахраїв, ми допоможемо Вам зорієнтуватися і зробити вдалу покупку.

Головне — правильний вибір
Пошук земельної ділянки є одним з найважливіших етапів купівлі землі. При цьому варто пам’ятати, що згідно ст. 19 Земельного кодексу України (ЗК) будівництво може здійснюватися на земельних ділянках з цільовим призначенням — для житлової та громадської забудови.

При цьому цільове призначення впливає на вартість ділянки. Купивши землю з іншим цільовим призначенням, його можна змінити, але це досить витратна як у плані часу, так і коштів, процедура. Також варто відзначити, що, купивши земельну ділянку і побудувавши на ній будинок, зареєструватися може не вийти, якщо у ділянки відсутня поштова адреса, навіть якщо вона знаходиться в межах населеного пункту. Тому у продавця варто уточнити цей момент, якщо реєстрація в цьому місці для Вас дуже важлива.
Особливої ​​уваги заслуговує купівля земельної ділянки в рамках коттеджного містечка або селища. Такі ділянки продають як з підрядом, так і без. Останній варіант природно дешевше.
При купівлі ділянки варто особливу увагу приділити технічним умовам на підключення інженерних комунікацій.
«Варто перевірити у забудовника наявність дійсних технічних умов. Якщо ж вони в процесі отримання, тоді повинен укладатися договір на підведення комунікацій. У договорі обов’язково має бути перелік усіх видів комунікацій, які будуть підведені і терміни підключення по кожній комунікаційній мережі, а також відповідальність за їх порушення. Також повинні даватися характеристики точок підключення: потужності по воді, електрики, газу і т.д. », — пояснює Олександр Попов, директор проектної групи «Архиматика».

У разі проблем із забудовником самостійно провести комунікації до своєї ділянки буде практично неможливо. «Домогтися підключення комунікацій до окремого будинку в містечку буде складно, оскільки техумови видає відповідний державний орган, який дає дозвіл на підключення селища до комунікаційної магістралі, тобто до електромережі, газопроводу, водопроводу, каналізації в певному місці і визначає потужності комунікацій», — зазначив Попов.

Перевіряйте документи
«При придбанні земельної ділянки в першу чергу необхідно ознайомитися з правовстановлюючим документом на об’єкт», — каже Тетяна Бессараб, провідний юрісконсульт АН «Благовіст». За її словами, згідно з чинним законодавством, право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом.

Якщо ж право власності на земельну ділянку, набуте у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, підтверджується договором купівлі-продажу, дарування, міни і т.д., укладеного в порядку, встановленому законом, його цілком достаньо. Так само, як і свідоцтва про право на спадщину.
У випадку, коли ділянка вже вибрана, і Ви вирішили купити її, тоді експерт радить звернути увагу на документи, які сторони повинні надати нотаріусу, щоб укласти договір купівлі-продажу:

  • Паспорти сторін угоди, довідки, про присвоєння ідентифікаційного коду;
  • Документ, який підтверджує право власності на ділянку.
  • Експертна грошова оцінка (для відчуження земельної ділянки).
  • Висновок про наявні обмеження (обтяження) на земельну ділянку.
  • Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
  • Заява про згоду дружини (чоловіка) продавця на відчуження земельної ділянки, якщо вона була придбана в період зареєстрованого шлюбу (оформляється нотаріально).
  • Свідоцтво про реєстрацію шлюбу.
  • Заява про згоду дружини (чоловіка) покупця на купівлю земельної ділянки (оформляється нотаріально).
  • Витяг про відсутність заборони на відчуження земельної ділянки.
  • Витяг про відсутність податкової застави.

При цьому нотаріус може попросити додаткові документи, тому рекомендуємо перед укладанням договору купівлі-продажу земельної ділянки погодити перелік необхідних документів для проведення угоди з нотаріусом.

Скільки коштує земля?
За даними аналітиків, станом на кінець 2011 року найбільш дорога земля під забудову відносно недалеко від Києва — в Києво-Святошинському районі: в середньому 4041 доларів за сотку. Далі йдуть Обухівський (4041 дол / сот.), Бориспільський (3598 дол / сот.) І Вишгородський (3020 дол / сот.) Менше ніж за 3 тисячі за сотку можна придбати землю в Броварському (2743 дол / сот. ) та Васильківському (2428 долл.сот.) районах. А найдешевша земля — ​​1444 дол за сотку, в Макарівському районі. У більш віддалених районах Київської області, звичайно ж, ціни на землю нижчі.
Що стосується зміни вартості ділянок в 2012 році, то, за словами Ірини Іванової, заступника директора Центру економіки та організації міського землекористування в м. Києві, «ціни на землю будуть стабільні, і навряд чи відбудеться відчутна зміна вартості». Таким чином, відкладати покупку землі, сподіваючись на те, що вона ще більше подешевшає, особливого сенсу немає.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>