Після введення податку на нерухомість, запланованого на 1 липня 2012 року, у фізичних осіб залишиться абсолютно законна можливість уникнути зобов’язання по його сплаті. Про це в коментарі UBR.UA розповіла старший юрист міжнародної юридичної групи AstapovLawyers Юлія Яшенкова.

«Згідно з чинним положенням Податкового Кодексу України при нарахуванні податку на нерухомість фізичним особам оподатковувана житлова площа зменшується на 120 кв. метрів для квартири і 250 кв. метрів для житлового будинку. Таким чином, кожен власник з метою зменшення оподаткування може зменшити розмір своєї житлової площі, скажімо , оформивши житловий будинок житловою площею в 750 кв. метрів на себе і двох дітей. Таким чином, можна буде заощадити власний бюджет на 14 485,50 гривень «, — пояснює юрист.

Також, за її словами, необхідно звернути увагу на те, що податок сплачується виходячи саме з житлової, а не загальної площі об’єкту житлової нерухомості.

«Це означає, що гардеробні, комори та інші нежитлові приміщення не враховуються при нарахуванні суми податку. Тобто «сумлінні» громадяни, які зуміли «домовитися» з відповідальним співробітником, зможуть зменшити площу житлових приміщень при проведенні інвентаризації об’єкта», — вважає Юлія Яшенкова.

Нагадаємо, що податок на нерухомість сплачується до місцевого бюджету за місцем реєстрації об’єкта житлової нерухомості. Податок нараховується в розмірі 1% від мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року за 1 кв. м житлової площі для квартир площею до 240 кв. м і житлових будинків площею до 500 кв. м. При цьому, якщо площа квартири перевищує 240 кв. м, а площа житлового будинку — 500 кв. м, ставка податку становить 2,7%.

Нарахування податку для фізичних осіб здійснюється податковими органами на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. При цьому фізичні особи оплачують нараховану суму податку протягом 60 днів з моменту отримання податкового повідомлення-рішення (і відповідних реквізитів для оплати).

За несплату податку фізичними особами передбачені штрафні санкції в розмірі 10% від суми податку (або від суми заниження) при простроченні до 30 днів і 20% — при простроченні понад 30 днів.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>