Термін кредитного договору зі Світовим банком завершується 30 червня 2012 року, а кошти ще використані не в повному обсязі, і мета проекту не досягнута. Причина — технічна неготовність створити кадастр.

Рахункова палата заявила про збільшення ризиків невиконання проекту Світового банку «Видача державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та розвиток системи кадастру», що фінансується з 2004 року. Термін кредитного договору завершується 30 червня 2012 року, а кошти ще використані не в повному обсязі, і мета проекту не досягнута.

Як пише Комерсант-України, у відомстві відзначають, що через незадовільний законодавчого і організаційного забезпечення проект неодноразово реструктуризували, і в результаті обсяги запозичення були скорочені більш ніж удвічі — з $ 195 млн. до $ 89 млн.

Проект було розпочато сім років тому, і на його реалізацію, за даними учасників ринку, було витрачено $ 45 млн. кредиту СБ, $ 23 млн. з бюджету вже було виділено на погашення частини боргу. Його реалізація повинна дозволити створити картографічні основи державного кадастру та його автоматизованої системи. Кадастр повинен містити дані про місцезнаходження і розмір земельної ділянки, її цільове призначення, власника. Проведення земельної реформи без реалізації цих проектів неможливо.

Джерела видання в українському представництві Світового банку відзначають позитивну динаміку реалізації проекту, хоча і додають, що якби всі його напрями виконувалися в рамках наміченого плану, проект би вже давно був завершений.

Голова Союзу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Іван Томич сумнівається в реалізації реформи за один рік. На його думку, реальні терміни завершення реформування — більше 2,5 років.

У Рахунковій палаті визнають, що обмін сертифікатів на держакти практично закінчується. Проте більшою мірою це зроблено за рахунок грошей власників сертифікатів і суб’єктів господарювання, які орендують земельні ділянки. Лише 7,6% отримали державні акти безкоштовно.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>