Григорій Калетник, депутат-регіонал, заявив під час громадських слухань законопроекту про земельний ринок України, що комітет ВР з земвідносинам та аграрної політики висловився на підтримку розробки закону про госзембанк.

«Ми висловили пропозицію, що державний Зембанк є, так чи інакше, учасником земельного ринку… що його діяльність необхідно прописати в окремому законі », — підкреслив він.

Нардеп сподівається, що парламентарії прислухаються до думки, запропонованого комітетом, і документ буде розроблений і прийнятий.

У редакції законопроекту про земельний ринок України під номером 9001-д, який запропонований аграрним комітетом до 2-го читання, вказується, що головним завданням госзембанку є надання сільгоспвиробникам кредитів. Крім того, банку буде надано право заставотримача земель сільгосппризначення та їх купівлі-продажу з метою ведення товарного виробництва.

При цьому земельний банк повинен залучати фінансові ресурси та надавати кредити за ставкою, що не перевищує діючу облікову ставку Нацбанку на більш ніж п’ять відсотків.

Законопроект передбачає, що госзембанк не може бути приватизований.

Держагентство земресурсів сподівається, що законопроект про земельний ринок України буде в цілому прийнятий на сесії Верховної Ради, яка пройде 7-10 лютого.

Кабмін доручив Міністерству продовольства та аграрної політики НБУ створити госзембанк ще в грудні 2011 року, але на даний момент цього ще не зробили.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>