Банкіри виступають проти запропонованого депутатами вилучення заставних квартир тільки за рішенням суду.

Про це, як передає кореспондент ForUmа, вони заявили в ході дебатів на тему: «Зміни правил споживчого кредитування: в інтересах банків або в інтересах клієнтів?».

Зокрема, мова йде про законопроекти № 9593 «Про споживче кредитування» та № 9594 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення на фінансових ринках України системи захисту користувачів фінансових послуг». Ці документи спрямовані на посилення контролю над банками в інтересах споживачів їх послуг.

Голова правління «Укрсоцбанку» (UniCredit) Борис Тимонькін під час дискусії над цими документами нагадав про світову практику вилучення майна: «У США, наприклад, це відбувається за допомогою аукціону. Треба розуміти, в якій країні ми живемо. Якщо ми бюрократізіруем цей процес, то плодимо ціле море посередників. Юристи, нечесні судді — всі на цьому заробляють. Багато клієнтів платять за процес, за адвоката та інші послуги, в результаті боржники на посередників витрачають стільки, що могли б давно половину кредиту віддати».

На його переконання, можна було б ввести законодавчу відстрочку для тих, хто взяв гроші в борг під заставу квартири і не може розплатитися.

«Я згоден дати якийсь термін на моніторинг ситуації, відстрочку у випадку кризи. Якщо людина зовсім не може платити, навіть частину відсотків — ну дали ще якийсь термін, нехай навіть рік. Але якщо ти прийшов у ресторан, поїв, то ти повинен заплатити. А якщо не заплатив, тебе заарештують. І іпотечне кредитування це такий же бізнес платити за рахунками доведеться », — пояснив Тимонькін.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>