Якщо у вас є вільні гроші, які не знадобляться вам в найближчі 5 років, — купуйте, — Емілія Іванова, консультант «S Properties International».

Останнім часом мені все частіше задають такі питання: чи варто купувати нерухомість в даний момент? Чи відповідний це момент для покупки? Чи буде падіння цін надалі?

Ось що я порекомендувала б усім, кого хвилюють ці питання. За умови, що ви купуєте житло особисто для себе або з метою здавати його в оренду як мінімум років 5, а потім плануєте його продати, якщо у вас є необхідні для цього кошти, то в силу ряду причин будь-який момент є відповідним. Жодена криза або зниження цін не тривають так довго. До того ж, нерухомість частково окупиться завдяки тому, що ви будете отримувати за неї орендну плату. Так що, якщо у вас є вільні гроші, які не знадобляться вам в найближчі 5 років, — купуйте.

По-іншому йдуть справи в тому випадку, якщо у вас є певні вимоги до окупності, або ви берете кредит в банку. Тоді калькуляція дещо ускладнюється, але зате є чіткі фінансові рамки покупки, і для вас не складе труднощів підрахувати, наскільки обрана нерухомість відповідає вашим вимогам: щоб житло мало 5, 7, або 11% окупності, щоб перебувало в житловому або офісному приміщенні, в цегляному або панельному будинку. В цьому плані я порадила б не йти на поводу в емоцій: «Дуже красива і сучасна будівля, квартира зроблена під ключ, навіть меблі є — супер!». Це неправильний підхід. Правильним буде на калькуляторі або ноутбуці підрахувати всі витрати. Якщо розрахунки покажуть, що параметри обраного житла укладаються в ваші фінансові рамки, тоді можна думати про все інше.

- Де на даний момент житло продається за найбільш вигідними цінами?

Раджу покупцям житла звернути увагу на аукціони нерухомості приватних судових виконавців. Чому варто купувати нерухомість у ЧСІ? Головна причина — вигідна ціна. Після ринкової оцінки нерухомості, ЧСІ, згідно закону, виставлает її на продаж за ціною, що становить 75% від ринкової. Якщо житло не продається на першому аукціоні, то на другому ціна зменшується ще на 20%. До того ж, покупка у ЧСІ виключає ймовірність виникнення будь-яких претензій з боку третіх осіб згодом; не ризикуєте втратити гроші, сплачені як авансу, так як вони знаходяться на рахунку ЧСІ, і в тому випадку, якщо ви не виграєте аукціон, гроші вам повернуть протягом 3 робочих днів.

Зрозуміло, така угода має свої недоліки: у деяких випадках в квартирі або будинку проживають боржники, і продаж їх зовсім не радує; нерухомість не завжди продається за оголошеною ціною спочатку, так як в аукціоні берете участь не тільки ви, і ви не можете взяти кредит, бо ви повинні заплатити за житло протягом тижня з дня аукціону (таку послугу кредитування пропонують всього лише в одному банку). На закінчення можу порадити: якщо ви шукаєте вигідну (в ціновому відношенні) угоду, то аукціони судових виконавців — ваш варіант. Але в той же час ви повинні бути готові прийняти і негативи, які супроводжують такі угоди. Удачі всім бажаючим спробувати!

- Що станеться на ринку нерухомості через 3 роки?

Я із задоволенням ставлю на порядок денний дуже цікаве питання. Що станеться з рухом цін і в цілому на ринку нерухомості через 3 роки, тобто в 2015 р.? Ми маємо намір залишити при собі коментарі і перевірити, чиї прогнози виявилися найбільш вірними.

На думку консультантів нашого агентства, на європейському ринку очікується подальше зниження рівня цін у зв’язку з поглибленням економічної кризи на старому континенті.

З іншого боку, це призведе до укладення більшої кількості угод з нерухомістю зважаючи на стабільність такої довгострокової інвестиції і можливості отримувати дохід від нерухомості до того моменту, коли власник вирішить її продати.

На американському ринку очікується стабілізація і збільшення кількості угод з оренди в результаті високого рівня заборгованості населення перед банківською системою.

Логічним буде порада: до 2014 — 2015 г. збирайте гроші! А протягом цих 2 років купуйте! Збільшення свого капіталу можете очікувати в 2017 — 2018 г.

 

Додайте свій коментар (оберіть спосіб)

Один коментар до Чи варто купувати квартиру зараз, відповідь дасть експерт
  1. Наталія Стеценко Наталія Стеценко:

    .

ВКонтакте
FaceBook
Стандартні

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>